Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Budowa metra wkracza na Bemowo. Zmiany w ruchu niebawem

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-05-07 15:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Budowa metra wkracza na Bemowo. Zmiany w ruchu niebawem
fot. UM Warszawa
Ratusz ogłosił zmiany w organizacji ruchu związane z rozpoczęciem zasadniczych prac na odcinku zachodnim II linii między Wolą a Bemowem. Pierwsze zmiany na Górczewskiej wejdą w życie w dwa najbliższe weekendy maja.

W listopadzie zeszłego roku miasto podpisało umowę z konsorcjum firm Gulermak i Astaldi na budowę odcinka zachodniego II linii metra z Woli na Bemowo ze stacjami C5 Ulrychów przy Wola Parku i C4 Bemowo przy skrzyżowaniu Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Od tamtej pory toczyły się uzgodnienia w sprawie zmiany organizacji ruchu.  – Jesteśmy na budowie od końca zeszłego roku. Miesiąc po podpisaniu umowy rozpoczęliśmy przejmowanie terenów. Od tego czasu prowadziliśmy prace przygotowawcze. Wykonaliśmy blisko 400 miejsc postojowych dla mieszkańców, przebudowaliśmy sieci podziemne. Obecnie wkraczamy w nowy etap realizacji inwestycji – mówi Krzysztof Piasecki, kierownik kontrakt ze strony wykonawcy, firmy Gulermak.

Teraz Urząd Miasta ogłosił zmiany w organizacji ruchu, co pozwala na przejście do zasadniczego etapu robót. – Budowa kolejnego odcinka wiąże się z utrudnieniami. Naszą rolą jest tak przygotować organizację ruchu, by problemy były możliwie jak najłatwiejsze do zniesienia – mówi Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy.

W związku z budową stacji Ulrychów wyłączona zostanie południowa jezdnia Górczewskiej od ślimaka zjazdowego do centrum handlowego do Białowieskiej. Po północnej jezdni będzie odbywał się ruch komunikacji miejskiej oraz ruch pojazdów indywidualnych od centrum handlowego w kierunku zachodnim, do Powstańców Śląskich. Ulice Białowiejska, Szańcowa, Przanowskiego, Mroczna i Krępowieckiego będą miały połączenie z południową jezdnią Górczewskiej, na której pomiędzy Białowiejską a Krępowieckiego będzie odbywał się ruch jednokierunkowy. Wyjazd z tego osiedla będzie możliwy wyłącznie przez Krępowieckiego do Jana Olbrachta. Ustawianie znaków rozpocznie się 10 maja, a nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od 12 maja od ok. godz. 16.

W kolejny weekend zaczną być wdrażane zmiany na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Górczewskiej. W początkowej fazie (tzw. faza zero – przygotowawcza), od wieczora 17 maja, zostaną wyłączone skrajne pasy Górczewskiej wzdłuż torowiska tramwajowego od Klemensiewicza do Powstańców Śląskich, a także jeden pas północnej jezdni przy Konarskiego (zachowana będzie możliwość wjazdu i wyjazdu). Od soboty 18 maja nie będą dojeżdżać tramwaje do pętli Os. Górczewska. Dziesiątka pojedzie prosto Powstańców Śląskich na północ na Młociny, 26 dotrze przez Radiową do Koła, a 28 zostanie wydłużona przez Powstańców Śląskich na południe, przez Wolską, Towarową do pl. Narutowicza. Jednocześnie zawieszona zostanie linia 11.

Kolejny etap zasadniczych zmian nastąpi w czerwcu. Budowa tego odcinka powinna zakończyć się w listopadzie 2021 r.


mat. UM Warszawa


mat. UM Warszawa


mat. UM Warszawa

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dni otwarte na budowie metra na Woli i Targówku

Przestrzeń

Dni otwarte na budowie metra na Woli i Targówku

Witold Urbanowicz 07 maja 2019

Metro na Bemowo: Kiedy zmiany w organizacji ruchu?

Komunikacja

Metro na Bemowo: Kiedy zmiany w organizacji ruchu?

Witold Urbanowicz 24 kwietnia 2019

Metro na Wolę: Trwają prace wykończeniowe

Przestrzeń

Metro na Wolę: Trwają prace wykończeniowe

Redakcja 11 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5