Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Budowa metra startuje na Targówku. A co z Wolą?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
26-04-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Budowa metra startuje na Targówku. A co z Wolą?
mat. prasowestacja Wolska
W weekend majowy na dobre startuje budowa wschodniego-północnego przedłużenia II linii metra do stacji Trocka. Nie wiadomo, kiedy ruszą prace na odcinku zachodnim, do stacji Księcia Janusza. Tutaj wojewoda nie wydał jeszcze żadnych pozwoleń na budowę i – jak wynika z naszych informacji – nie należy spodziewać się tego przed końcem czerwca. Do tego czasu będzie trwało postępowanie środowiskowe. – Nie zakładam z założenia żadnej złośliwości – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta.

W pierwszej fazie II linia metra będzie rozbudowywana o tzw. odcinki 3+3, obejmujące po trzy stacje w kierunku wschodnim-północnym i zachodnim. 11 marca podpisano umowę z wykonawcą, firmą Astaldi, na budowę odcinka na Targówku, a już w ten weekend budowniczowie wprowadzą zmienioną organizację ruchu, zajmując ulice w rejonie stacji. Budowa trzech przystankówi będzie realizowana jednocześnie.

Gorzej sytuacja wygląda z odcinkiem zachodnim, na Woli. Wojewoda nie wydał nawet pozwoleń na budowę , niezbędnych dla podpisania umowy z wykonawcą, firmą Gulermak. – Metro Warszawskie, działając w imieniu inwestora, złożyło 29 stycznia 2016 r. stosowne wnioski o wydanie siedmiu pozwoleń na budowę i dokonanie oceny oddziaływania na środowisko. Złożyliśmy też nowy raport oddziaływania na środowisko, który był wymagany decyzją Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. W tej chwili toczy się procedura wydawania decyzji o pozwolenie na budowę – mówi Jerzy Lejk, prezes Metra.

Jak wynika z naszych informacji, z uwagi na skomplikowanie materii, nie należy spodziewać się zakończenia etapu oceny oddziaływania na środowisko przed końcem czerwca, co warunkuje wydanie pozwoleń na budowę. – Jesteśmy w codziennym kontakcie z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska, żeby jak najszybciej zakończyć ten proces – mówi Lejk. Jak dodaje, zgodnie z wymaganiami, w takcie tego procesu związanego z postępowaniem środowiskowym przewidziano też udział społeczeństwa. – Jest potrzebny czas na dokonanie uzgodnień między poszczególnymi instytucjami. Czekamy na zakończenie tego procesu i wydania stosownych pozwoleń na budowę – mówi Jerzy Lejk.


Stacja Młynów, mat. prasowe


Władze miasta nie widzą powodów do niepokoju, nie zarzucają też złej woli służbom wojewody z Prawa i Sprawiedliwości. – Nie zakładam z założenia żadnej złośliwości. Myślę, że to jest trudna operacja. Mam nadzieję, że skoro są codzienne robocze kontakty, to decyzje zostaną wydane – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta. Jak przypomina, decyzje ws. strony praskiej były przez aktualnego wojewodę wydane szybko. – Po wydaniu przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska postanowienia uzgadniającego warunki realizacji przedsięwzięcia, wojewoda będzie mógł wydać pozwolenia na budowę lub wezwać do ewentualnego uzupełnienia projektu budowlanego. Obowiązek przeprowadzenia ponownej oceny wynika z decyzji środowiskowej, a więc dokumentu wydanego przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska i uzyskanego dużo wcześniej. Nie ma żadnych opóźnień w postępowaniach toczących się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – zwraca uwagę biuro prasowe wojewody.

Na 3,4-kilometrowym odcinku zachodnim znajdą się trzy stacje. Stacja C8 Płocka zlokalizowana będzie pod Płocką, po południowej stronie Wolskiej. Następny przystanek, C7 Młynów, zaplanowany jest pod Górczewską – między wiaduktem obwodowej linii kolejowej a ul. Syreny. Przewidziano tutaj węzeł przesiadkowy między koleją miejską a metrem. Ostatnia stacja, C6 Księcia Janusza, również znajdzie się pod Górczewską, po wschodniej stronie ulicy Księcia Janusza. Po zachodniej stronie przewidziano komorę torów odstawczych.


Stacja Księcia Janusza, mat. prasowe
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5