Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Brwinów: O obsługę linii ubiegają się dwa PKS-y

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
15-10-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Brwinów: O obsługę linii ubiegają się dwa PKS-y
fot. Mateusz Pieróg
Gmina Brwinów otworzyła oferty w przetargu na obsługę 11 linii komunikacyjnych w latach 2020-2022. Do walki o zamówienie z dotychczasowym przewoźnikiem, PKS Grodzisk Mazowiecki, stanął PKS Tarnobrzeg.

Przedmiotem zamówienia jest obsługa 11 linii autobusowych oznaczonych B1-B11. Usługi obejmować będą również dowóz i odwóz dzieci i młodzieży z terenu gminy Brwinów do wybranych szkół. Usługa ma być realizowana od 1 stycznia 2020 r. do końca 2022 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia podobnego na kwotę 2,1 mln zł netto, polegającego na powtórzeniu wykonywania usług. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Wczoraj (14 października) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty. Tańszą ofertę złożyło konsorcjum PKS Grodzisk Mazowiecki i PKS Gostynin, które zaproponowało kwotę 6,676 mln zł brutto. Przewoźnicy zaproponowali dziesięć autobusów ZAZ A10 z lat 2016-2019 oraz jeden Karsan JEST z zeszłego roku. Drugą ofertę złożył PKS Tarnobrzeg, który zaproponował kwotę 7,723 mln zł brutto oraz sześć autobusów AMO Plan Ambassador z 2012 r., dwa Iveco Crossway z 2010 r. i 2018 r. oraz trzy Mercedesy MercusBus z 2017 r. Obie oferty mieszczą się w budżecie zamawiającego, określonym na kwotę 8,850 mln zł (2,950 mln zł na rok).

O wyborze decydują cena (60%) i rok produkcji (40%). O wygraną może być spokojny więc PKS Grodzisk Mazowiecki, który deklasuje konkurenta nie tylko niższą ceną, ale też i wiekiem pojazdów. W tej chwili komunikację miejską na zlecenie miasta – od 2016 r. – obsługuje PKS Grodzisk Mazowiecki. 
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Brwinów szuka przewoźnika autobusowego dla 11 linii

Komunikacja

Brwinów szuka przewoźnika autobusowego dla 11 linii

Witold Urbanowicz 11 września 2019

Zobacz również:

Brwinów szuka przewoźnika autobusowego dla 11 linii

Komunikacja

Brwinów szuka przewoźnika autobusowego dla 11 linii

Witold Urbanowicz 11 września 2019

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5