Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Brwinów: O obsługę linii ubiegają się dwa PKS-y

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-10-15 12:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Brwinów: O obsługę linii ubiegają się dwa PKS-y
fot. Mateusz Pieróg
Gmina Brwinów otworzyła oferty w przetargu na obsługę 11 linii komunikacyjnych w latach 2020-2022. Do walki o zamówienie z dotychczasowym przewoźnikiem, PKS Grodzisk Mazowiecki, stanął PKS Tarnobrzeg.

Przedmiotem zamówienia jest obsługa 11 linii autobusowych oznaczonych B1-B11. Usługi obejmować będą również dowóz i odwóz dzieci i młodzieży z terenu gminy Brwinów do wybranych szkół. Usługa ma być realizowana od 1 stycznia 2020 r. do końca 2022 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia podobnego na kwotę 2,1 mln zł netto, polegającego na powtórzeniu wykonywania usług. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Wczoraj (14 października) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty. Tańszą ofertę złożyło konsorcjum PKS Grodzisk Mazowiecki i PKS Gostynin, które zaproponowało kwotę 6,676 mln zł brutto. Przewoźnicy zaproponowali dziesięć autobusów ZAZ A10 z lat 2016-2019 oraz jeden Karsan JEST z zeszłego roku. Drugą ofertę złożył PKS Tarnobrzeg, który zaproponował kwotę 7,723 mln zł brutto oraz sześć autobusów AMO Plan Ambassador z 2012 r., dwa Iveco Crossway z 2010 r. i 2018 r. oraz trzy Mercedesy MercusBus z 2017 r. Obie oferty mieszczą się w budżecie zamawiającego, określonym na kwotę 8,850 mln zł (2,950 mln zł na rok).

O wyborze decydują cena (60%) i rok produkcji (40%). O wygraną może być spokojny więc PKS Grodzisk Mazowiecki, który deklasuje konkurenta nie tylko niższą ceną, ale też i wiekiem pojazdów. W tej chwili komunikację miejską na zlecenie miasta – od 2016 r. – obsługuje PKS Grodzisk Mazowiecki. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Supraśl nie chce linii 111 na warunkach, których żąda Białystok

Komunikacja

Supraśl nie chce linii 111 na warunkach, których żąda Białystok

Jakub Dybalski 15 października 2019

Tramwaje Śląskie z nowymi zapowiedziami. Już nie Bartel

Komunikacja

Tramwaje Śląskie z nowymi zapowiedziami. Już nie Bartel

Witold Urbanowicz 15 października 2019

Brwinów szuka przewoźnika autobusowego dla 11 linii

Komunikacja

Brwinów szuka przewoźnika autobusowego dla 11 linii

Witold Urbanowicz 11 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5