Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Brodnica stawia na bezpłatną komunikację od 1 marca

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2016-02-23 07:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Brodnica stawia na bezpłatną komunikację od 1 marca
fot. MOs810, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Od 1 marca do grona gmin z bezpłatną komunikacją dołączy Brodnica. Radni w lutym przegłosowali ustawę, która wprowadzi darmowe przejazdy dla wszystkich chcących skorzystać z autobusów. Dodatkowo gmina prawdopodobnie zakupi też ekologiczne pojazdy ze środków unijnych.

Po raz kolejny potwierdza się reguła, że małe miasta bardziej zyskują na bezpłatnej komunikacji miejskiej, niż byłaby ona tak naprawdę płatna. Brodnica to następne miasto z około 30 tys. mieszkańców, które wprowadzi dla wszystkich bezpłatne przejazdy autobusami. Gmina położona jest w województwie kujawsko-pomorskim.

Komunikacja miejska w Brodnicy składa się z 5 linii. Obsługuje je Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Do tej pory komunikacja była płatna. Jednak podczas lutowej Sesji Rady Miasta, radni szesnastoma głosami za, przy pięciu głosach wstrzymujących się, podjęli zaproponowaną przez Burmistrza Brodnicy uchwałę dotyczącą bezpłatnej komunikacji miejskiej w Brodnicy. – Oznacza to że od 1 marca br. każdy pasażer będzie mógł bezpłatnie korzystać z przejazdów komunikacji miejskiej w Brodnicy – mówi Zdzisława Marciniak, dyrektor Wydziału Rozwoju, Współpracy Zewnętrznej i Informacji UM w Brodnicy.

W uzasadnieniu podjętej przez radnych uchwały można wyczytać m. in. że najważniejszym celem wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej w Brodnicy jest ograniczenie ruchu kołowego – zaś w sytuacji społecznej – znaczna ulga w życiu mieszkańców miasta. – Ponadto bezpłatna komunikacja zdecydowanie wpłynie na poprawę wskaźnika ekologicznego, popularyzacji ekologicznych form przemieszczania się, poprawę jakości środowiska, zwiększenie się mobilności mieszkańców, oszczędności w budżetach domowych, zmniejszenie wykluczenia społecznego osób o niskich dochodach – wylicza Marciniak.

Poza tym miasto wraz z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Brodnicy planują systematyczne unowocześnianie taboru. W przyszłym roku, po ogłoszeniu przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego odpowiednich konkursów unijnych, samorząd będzie starał się o pozyskanie funduszy na projekt pod nazwą „Inwestycja w infrastrukturę komunikacji miejskiej w Brodnicy”. – Przedmiotem projektu będą inwestycje w zakresie modernizacji infrastruktury technicznej oraz zakup nowego – ekologicznego – taboru komunikacji miejskiej – podkreśla Marciniak. Burmistrz miasta zapowiadał w mediach, że myśli o zakupie aż ośmiu nowych, przyjaznych dla środowiska autobusów o pojemności od 80 do 100 osób.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Goleniów: Bezpłatna komunikacja na następne lata

Prawo & Finanse

Goleniów: Bezpłatna komunikacja na następne lata

Martyn Janduła 15 lutego 2016

Wadowice porządkują komunikację. Będzie bezpłatna

Komunikacja

Wadowice porządkują komunikację. Będzie bezpłatna

Martyn Janduła 11 lutego 2016

Stryków już ponad 8 lat z bezpłatną komunikacją

Komunikacja

Stryków już ponad 8 lat z bezpłatną komunikacją

Martyn Janduła 05 lutego 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5