Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Brno planuje kolej gondolową

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-01-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Brno planuje kolej gondolową
mat. DPMB
W Brnie planowana jest budowa 1,7-kilometrowej trasy kolei gondolowej, która ma połączyć dzielnicę Pisárky z kampusem uniwersyteckim. Jak informuje portal zdopravy, brneński operator komunikacji złożył już dokumentację do oceny środowiskowej.

Kolej gondolowa ma połączyć dzielnicę Pisárky z Bohunicami. Długość trasy to 1,7 km, a zdolność przewozowa do 2000 osób na godzinę.

Pierwsza stacja Pisárky-Lipová będzie położona w pobliżu skrzyżowania ulic Hlinky i Lipovej. Kolejny przystanek znajdzie się przed ulicą Bauerovą, w rejonie pawilonu kulturalno-sportowego. Następnie trasa prowadzić będzie nad rzeką Svratką do stacji pośredniej Kampus. Ostatni przystanek – Kampus-Terminal – znajdzie się w pobliżu szpitala uniwersyteckiego. Tutaj też znajdować się będzie przystanek końcowy budowanej trasy tramwajowej.

W zeszłym roku rozpoczęło się projektowanie trasy. DPMB, operator komunikacji w Brnie, przesłał właśnie do administracji regionalnej dokumentację budowy nowego połączenia. Prace miałyby się rozpocząć w 2022 r., a ich koszt szacowany jest na ok. pół mld koron (ok. 90 mln zł).


mat. DPMB/ via zdopravy.cz


Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5