Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Brno: Škoda dostarczyła pierwsze nowe trolejbusy

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Autor:

simetra

Data publikacji:
15-12-2021
Ostatnia modyfikacja:
25-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Skoda Transportation

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Brno: Škoda dostarczyła pierwsze nowe trolejbusy
fot. Škoda
Do Brna dotarły pierwsze trolejbusy wyprodukowane przez Škoda Transportation Group. To pojazdy zbudowane z wykorzystaniem nadwozia Solaris Trollino. W pierwszej transzy przekazano 13 z 40 zamówionych pojazdów.

W lipcu tego roku Brno zdecydowało się na wykorzystanie opcji z wcześniejszego kontraktu i zwiększenie dostaw nowych trolejbusów z 20 do 40 pojazdów. Są to produkowane przez Škoda modele 27Tr. Zgodnie z ówczesnymi zapowiedziami na przełom roku 2021 i 2022 planowano dostawę pierwszych 20 pojazdów, zaś kolejne 20 ma dotrzeć do czeskiego miasta pod koniec roku 2022. Całkowita wartość kontraktu na 40 trolejbusów wynosi 478 mln koron.

13 grudnia Škoda poinformowała o przekazaniu pierwszych 13 pojazdów. Do końca tego roku Brno otrzyma dalsze siedem trolejbusów. Powstają one z wykorzystaniem nadwozia Solaris Trollino. Przegubowe trolejbusy o długości 18 m pomieszczą ponad 120 pasażerów. Są to pojazdy niskopodłogowe i w pełni klimatyzowane.

– Ograniczenie emisji w mieście i zazielenienie transportu publicznego są priorytetem dla zarządzania miastem. Transport trolejbusowy, podobnie jak przykład tramwajowy, jest transportem przyjaznym dla środowiska. Oprócz poszukiwania nowych rozwiązań, takich jak napęd wodorowy, nadal będziemy koncentrować się na odnowie floty. Do końca 2023 roku nastąpi całkowita wymiana trolejbusów z lat 80. i 90. na nowe – powiedział burmistrz Brna Markéta Vaňková.

Trolejbusy Škoda 27Tr są popularne i jeżdżą już w Czeskich Budziejowicach, Chomutowie, Ostrawie, Pilźnie, Rydze, Sofii, Usti nad Labem, Zlinie i Żylinie. Jednak to Brno jest największym systemem trolejbusowym w Czechach.

Jak podkreśla producent, Škoda Electric z grupy Škoda Transportation jest największym europejskim producentem trolejbusów. Dostarczyła dotąd na rynek krajowy i zagraniczny ponad 14,5 tys. trolejbusów. Czeskie trolejbusy jeżdżą w około trzydziestu krajach na całym świecie – w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Warto jednak pamiętać, że nowsze pojazdy często wykorzystują komponenty Solarisa.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Škoda zakończyła dostawy Regio Panter na Słowację

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Škoda zakończyła dostawy Regio Panter na Słowację

Prawo & Finanse

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5