Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Bolesławiec znów rozpisuje przetarg na 13 autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-07-31 10:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bolesławiec znów rozpisuje przetarg na 13 autobusów
fot. MZK Bolesławiec
W Bolesławcu rozpisano kolejny przetarg na 13 nowoczesnych autobusów miejskich. W poprzednim najpierw było dwóch zwycięzców, a ostatecznie nie było żadnego.

Chodzi o 13 autobusów MIDI (10–metrowych), które Bolesławiec chce kupić już od wiosny. W poprzednim przetargu swojej oferty złożyły Solaris i Ursus. Początkowo wykluczono ofertę z Lublina, ale po odwołaniu przywrócono ją, a wykluczono ofertę Solarisa. Ostatecznie żadna z firm nie wpłaciła wadium, więc wykluczono obie oferty.

W Bolesławcu chcą kupić niskopodłogowe, fabrycznie nowe autobusy miejskie, których silniki spełniają normę emisji spalin Euro 6. Muszą być przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i mieć wydzielone miejsce na rower. Zamawiający przeznaczył na te zakupy 10,4 mln zł netto.

Na oferty czekają w Bolesławcu do 7 września. Wśród kryteriów najważniejszym jest cena (60 proc.). Poza tym będzie się liczyło zużycie paliwa wg testu SORT 2 (nie więcej jednak niż 36,5 l oleju napędowego na 100 km – 15 proc.), rodzaj zawieszenia osi przedniej (15 proc.), a także termin dostawy (10 proc.).

W tym ostatnim przypadku zamawiający zakłada, że wszystkie autobusy trafią do niego w ciągu 180 dni od daty podpisania umowy. Dopuszcza jednak dostarczenie ich w dwóch partiach, po 5 i 8 pojazdów. Dla każdej z nich producent może zadeklarować osobny termin dostawy mieszczący się w przedziale od 120 do 180 dni, ale im krótszy, tym więcej punktów uzyska we wspomnianym kryterium.

W przetargu mogą startować producenci, którzy w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyli co najmniej 10 niskopodłogowych, trzydrzwiowych autobusów miejskich.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jakie tramwaje dla Tramwajów Śląskich? Szczegóły przetargu

Komunikacja

Jakie tramwaje dla Tramwajów Śląskich? Szczegóły przetargu

Witold Urbanowicz 31 lipca 2017

Tramwaje Śląskie kupują do 55 nowych pojazdów. Rusza przetarg

Komunikacja

Tramwaje Śląskie kupują do 55 nowych pojazdów. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 30 lipca 2017

Solaris dostarczy przegubowce do Rzeszowa

Komunikacja

Solaris dostarczy przegubowce do Rzeszowa

Witold Urbanowicz 28 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5