Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Bolesławiec na zakupach: 13 dziesięciometrowych autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-27 16:12
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bolesławiec na zakupach: 13 dziesięciometrowych autobusów
fot. MZK Bolesławiec
Miasto Bolesławiec na Dolnym Śląsku prowadzi teraz przetarg na dostawę 13 pojazdów dziesięciometrowych, które mają dotrzeć w III i IV kwartale tego roku. Autobusy mają być przystosowane do przewozu rowerów.

Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez Bolesławiec, jest dostawa 13 fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych. Zgodnie ze specyfikacją 10-metrowe pojazdy mają pomieścić min. 77 pasażerów, w tym 20 na miejscach siedzących. Pojazd ma posiadać miejsce do przewozu wózka inwalidzkiego oraz do przewozu rowerów. Ten drugi warunek zostanie spełniony w postaci minimum dwóch pasów mocujących służących do zabezpieczenia przewożonego roweru oraz uchwytu dla przedniego koła roweru.

Przewidziano wejście na wysokości 340 mm. W autobusie powinny znaleźć się drzwi w układzie 1-2-2 oraz 2-2-2, z czego szerokość drzwi pojedynczych powinna wynieść min. 750 mm, a podwójnych min. 1200 mm. Wymagane są też klimatyzacja kabiny kierowcy, a także ogrzewanie i wentylacja. W pojeździe znajdzie się min. osiem okien bocznych z przesuwną górną częścią, stanowiącą min. 50% wysokości okna. Wyposażenie obejmuje także tablice elektroniczne, kasowniki, nagłośnienie, monitoring. Pojazdy mają być wyposażone w spalinowy silnik o mocy 180 kW, spełniający normę Euro 6.

Termin składania ofert mija 7 marca. W postępowaniu mogą brać podmioty, które wykażą, że w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały dostawy co najmniej osiem pojazdów niskopodłogowych oraz dysponują narzędziami i urządzeniami specjalistycznymi , umożliwiającymi uzyskanie autoryzacji producenta na potrzeby własne oraz wykonywanie bieżących obsług i napraw gwarancyjnych dla dostarczonych autobusów. O wyborze zadecydują cena (60%), zużycie paliwa, które nie może przekraczać 36,5 l oleju napędowego na 100 km (4%), zabezpieczenie szkieletu podwozia i nadwozia, które pozwolą na co najmniej 10-letnią eksploatację bez konieczności wykonywania konserwacji (10%), antykorozyjne zabezpieczenie konstrukcji nadwozia (10%), zawieszenie osi przedniej w postaci belki sztywnej (6%), a także dysponowanie sklepem internetowym działającym w systemie 24h i umożliwiającym zamawianie pełnego katalogu części zamiennych (10%).

Pojazdy mają zostać dostarczone w tym roku. Pierwsze pięć pojazdów ma zostać dostarczonych w okresie od 1 do 11 września, a pozostałe wozy – od 15 do 30 listopada 2017 r. Szacunkowa wartość zamówienia o 10,4 mln zł netto. Postępowanie może zostać unieważnione w przypadku nieprzyznania dofinansowania unijnego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Rok pod znakiem remontów tramwajowych

Przestrzeń

Warszawa: Rok pod znakiem remontów tramwajowych

Witold Urbanowicz 27 stycznia 2017

Bolesławiec kupuje nowy autobus

Prawo & Finanse

Bolesławiec kupuje nowy autobus

Witold Urbanowicz 25 lutego 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5