Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Bolesławiec: 10 chętnych na remont dworca. Znajdą się środki?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-01-09 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bolesławiec: 10 chętnych na remont dworca. Znajdą się środki?
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w ponowionym przetargu na przebudowę zabytkowego dworca w Bolesławcu.O zamówienie ubiega się aż 10 podmiotów. W wyniku prac, które potrwają ponad rok, obiekt ma zostać kompleksowo odnowiony wraz ze zmianą przeznaczenia części pomieszczeń.

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa przebudowa zabytkowego dworca w Bolesławcu wraz z zagospodarowaniem otoczenia. Część pomieszczeń zostanie przeznaczona na potrzeby jednostki pomocniczej Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Więcej o założeniach inwestycji pisaliśmy tutaj, przy pierwszym przetargu.

W środę 8 stycznia minął termin składana ofert. O zamówienie ubiega się dziesięć firm. Najtańszą propozycję złożyła firma Linder Polska z Warszawy, które jest gotowe wykonać prace za 15,864.550,47 mln zł brutto. Niewiele wyższą kwotę zaproponowała firma Pro-Bud z Legnicy, która wyceniła prace na 15,864.728,74 mln zł brutto. Przedsiębiorstwo Budowlane Sawrem zaproponowało 17,328 mln zł brutto, Pre-Fabrykat z Karpacza – 17,678 mln zł brutto, Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Agad z Torunia – 17,974 mln zł brutto, AKBiK z Wrocława – 17,985 mln zł brutto, Berger Bau Polska z Wrocławia – 18,101 mln zł brutto, Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum z Wrocławia – 18,477 mln zł brutto, SKB z Warszawy – 20,393 mln zł brutto, Oz-Bud z Warszawy – 20,500 mln zł brutto,

Wszystkie oferty przewyższają budżet, określony na 12,8 mln zł brutto. Jeśli PKP SA zdecydują się dołożyć środki, to o wyborze zdecyduje cena. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione z powodu przekroczenia budżetu. Wpłynęły dwie oferty, z czego tańsza opiewała na 18,986 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKP SA z ofertami na remont dworca Jastrząb

Przestrzeń

PKP SA z ofertami na remont dworca Jastrząb

Witold Urbanowicz 08 stycznia 2020

Pięć ofert na remont dworca Kuźnica Białostocka

Przestrzeń

Pięć ofert na remont dworca Kuźnica Białostocka

Witold Urbanowicz 07 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5