Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Bobowa z ofertami na szkolny elektrobus

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-06-05 11:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bobowa z ofertami na szkolny elektrobus
fot. Solaris
Bobowa to kolejna gmina, która korzysta z programu Kangur do zakupu szkolnego autobusu elektrycznego wraz ze stacją ładowania. O zamówienie ubiegają się trzy firmy.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa autobusu elektrycznego oraz stacji do ładowania. Zakup jest elementem programu Kangur, zakładającego dofinansowane elektrycznych autobusów szkolnych.

Gmina wymaga autobusów o długości 8,3-9,5 m, mogących pomieścić min. 35 osób, w tym 25 na miejscach siedzących. Wymagane są min. dwoje drzwi w układzie 1-2-0 lub 2-2-0. Pojazd ma być wyposażony w silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 120 kW, z funkcją odszyskiwania energii podczas hamowania oraz ograniczeniem prędkości do 90 km/h. Wymagane są magazyny energii o pojemności min. 140 kWh, zapewniające zasięg na poziomie co najmniej 120 km. Przewidziano złącza do ładowania plug-in.

Dzisiaj (5 czerwca) minął termin składania ofert. Budżet określono na 2,2 mln zł. Wystartowały trzy firmy. Busnet Poland z Warszawy, w konsorcjum z Yutongiem, zaproponowało 1,963 mln zł brutto i 60 miesięcy gwarancji. Solaris zaproponował blisko 2,500 mln zł brutto oraz 48 miesięcy gwarancji. SOR Libchavy proponuje 2,694 mln zł brutto i 61 miesięcy gwarancji.

O wyborze decydują cena (60%) oraz gwarancja (40%). Pojazdy miałyby zostać dostarczone do 4 grudnia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MI opowiada się za otwarciem przewozów szkolnych

Komunikacja

MI opowiada się za otwarciem przewozów szkolnych

Kasper Fiszer 01 kwietnia 2019

Gromadzki: Zmiany w ustawie o PTZ wymagają dopracowania

Prawo & Finanse

Gromadzki: Zmiany w ustawie o PTZ wymagają dopracowania

Roman Czubiński 01 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5