Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Bilety okresowe WKD drożeją o ok. 10%. To cena lepszych usług

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-12-16 12:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bilety okresowe WKD drożeją o ok. 10%. To cena lepszych usług
fot. WKD
Od nowego roku WKD podnosi ceny biletów okresowych. – Podwyżka cen biletów WKD jest związana z finalizowanymi na przełomie 2016 i 2017 roku zasadniczymi etapami modernizacji taboru oraz zarządzanej infrastruktury kolejowej, których realizację podjęto i prowadzono w poprzednich latach – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

Jak już pisaliśmy, od nowego roku rosną ceny biletów okresowych. – Podwyżka cen biletów wynosi średnio ok. 10% – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD. Wszystkie rodzaje biletów drożeją równomiernie. Największy wzrost, jeżeli chodzi o wartości bezwzględne, dotyczy bilety kwartalnego normalnego w najdłuższej relacji (ponad 21 km) – pasażerowie będą musieli dołożyć 50 zł.

Bez zmian pozostają ceny biletów jednorazowych. – Podejmując decyzję o podwyżce, należy mieć na uwadze konkurencyjność względem innych operatorów oraz organizatorów transportu zbiorowego. W ramach otoczenia, w jakim funkcjonuje spółka WKD w południowo-zachodnim paśmie aglomeracji warszawskiej, ceny biletów jednorazowych pozostają na stosunkowo wysokim poziomie. Odmienna sytuacja dotyczyła natomiast oferty biletów okresowych, których ceny uległy pewnemu urealnieniu w stosunku do oferty zapewnianej przez innych przewoźników i operatorów – mówi Krzysztof Kulesza.

WKD przypomina, że ostatnia podwyżka cen biletów okresowych miała miejsce w styczniu 2013 r., a jednorazowych dla III strefy czasowej w październiku 2009 r. – W związku z podjętymi działaniami w zakresie modernizacji zarządzanej infrastruktury oraz wynikającymi z tego tytułu okresowymi ograniczeniami oferty przewozowej od blisko 4 lat ceny biletów pozostawały na stałym poziomie – zwraca uwagę Kulesza.

Jak zwraca uwagę przewoźnik, w ostatnim okresie poprawiły się oferta i jakość usług. – Podwyżka cen biletów WKD jest związana z finalizowanymi na przełomie 2016 i 2017 roku zasadniczymi etapami modernizacji taboru oraz zarządzanej infrastruktury kolejowej (modernizacja torowiska, przejazdów kolejowych, wykonanie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej), których realizację podjęto i prowadzono w poprzednich latach – mówi Krzysztof Kulesza, który przypomina, że od niedawnej zmiany rozkładu rozpoczęło się sukcesywne zwiększanie oferty przewozowej. Widać to chociażby po zwiększonej częstotliwości poza szczytem i w weekendy.

W ciągu roku 2017 oferta ma być jeszcze stopniowo rozwijana. – Wzrost podaży miejsc w ofercie przewozowej dzięki uruchomieniu dodatkowych połączeń w ramach rozkładu jazdy, jak również wdrożenie nowych systemów monitorowania ruchu oraz zarządzanych obiektów będzie wymagać w ciągu 2017 roku wzrostu zatrudnienia personelu WKD, w tym w szczególności w zespole maszynistów oraz osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie ruchu kolejowego – wylicza Kulesza.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
WKD zleci studium dla drugiego toru do Grodziska

Komunikacja

WKD zleci studium dla drugiego toru do Grodziska

Witold Urbanowicz 15 grudnia 2016

WKD: Od nowego roku droższe bilety okresowe

Komunikacja

WKD: Od nowego roku droższe bilety okresowe

Witold Urbanowicz 12 grudnia 2016

WKD uruchamia nowe tablice informacyjne na peronach

Przestrzeń

WKD uruchamia nowe tablice informacyjne na peronach

Witold Urbanowicz 01 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5