Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Bilety jednorazowe ZTM w pociągach KM nieprędko?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-17 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bilety jednorazowe ZTM w pociągach KM nieprędko?
fot. Martyn Janduła
W dalszym ciągu trwają ustalenia w zakresie możliwości rozszerzenia honorowania wspólnego biletu ZTM w pociągach Kolei Mazowieckich o bilety jednorazowe i 20-minutowe. – W dniu dzisiejszym nie możemy jednoznacznie określić daty od kiedy w pociągach KM obowiązywałaby cała taryfa biletowa. Związane to jest ściśle chociażby z koniecznością zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych – nie ukrywa Michał Grobelny z biura prasowego ZTM Warszawa.

W Warszawie funkcjonuje jeden z bardziej rozwiniętych systemów wspólnego biletu w kraju. Pasażerowie z biletem okresowym ZTM – od czasowego wzwyż – mogą bez żadnych dopłat poruszać się pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Pozwoliło to na skuteczne zwiększenie udziału kolei w przejazdach miejskich i aglomeracyjnych.

Od dłuższego czasu pojawiają się postulaty rozszerzenia oferty o pełną taryfę ZTM-u, w tym bilety jednorazowe i 20-minutowe. Jeszcze na początku zeszłego roku przedstawiciele Kolei Mazowieckich ogłaszali, że jest szansa na rozszerzenie oferty do końca 2017 r.

W dalszym ciągu jednak zasady funkcjonowania wspólnego biletu pozostają niezmienione. – Prowadzone są działania, które mają dać odpowiedź w zakresie możliwości rozszerzenia honorowania o bilety czasowe i jednorazowe ZTM w 1 strefie biletowej. W dniu dzisiejszym nie możemy jednoznacznie określić daty od kiedy w pociągach KM obowiązywałaby cała taryfa biletowa. Związane to jest ściśle chociażby z koniecznością zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych na wdrożenie nowej oferty, ale również na budowę niezbędnej infrastruktury umożliwiającej skasowanie biletów – wyjaśnia Michał Grobelny z biura prasowego ZTM Warszawa.

Jak dodaje Grobelny, wstępnie ustalono że kasowniki będą instalowane na przystankach i stacjach kolejowych. – W październiku i listopadzie ub. roku przeprowadzone zostały badania pasażerów korzystających z przejazdów w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM”, które będą podstawą do ewentualnego kontynuowania prac związanych z ustaleniem stawki przewozowej – dodaje Grobelny.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKS Sieradz: Współpraca z koleją to dziś konieczność

Komunikacja

PKS Sieradz: Współpraca z koleją to dziś konieczność

Kasper Fiszer 07 stycznia 2018

ŁKA: Wspólny bilet z PKS Sieradz

Komunikacja

ŁKA: Wspólny bilet z PKS Sieradz

Kasper Fiszer 07 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5