Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Biletomaty Mery Systemy zadebiutują na rynku austriackim

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras.

Data publikacji:
2018-09-17 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport-Publiczny.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Biletomaty Mery Systemy zadebiutują na rynku austriackim
fot. mat. pras.
Mera Systemy z Grodziska Mazowieckiego, jako podwykonawca berlińskiego IVU, dostarczy biletomaty na rynek austriacki. Urządzenia wyprodukowane przez Merę poprawią jakość transportu publicznego w regionie Alp Wschodnich.

Polska firma Mera Systemy projektuje i produkuje samoobsługowe systemy sprzedaży biletów w transporcie publicznym, czyli m.in. popularne wśród pasażerów automaty biletowe. Z kolei niemiecka IVU specjalizuje się w rozwiązaniach IT zwiększających efektywność przewoźników kolejowych i autobusowych.

IVU wraz z Mera Systemy, jako podwykonawcą, złożyła ofertę w ramach ogólnoeuropejskiego przetargu na wdrożenie systemu sprzedaży biletów oraz kontroli ruchu dla VVV – Stowarzyszenia Transportu Publicznego w Vorarlbergu, austriackim kraju związkowym. VVV Vorarlberg łączy 26 operatorów autobusowych, kolejowych oraz regionalne połączenia Austriackich Kolei Federalnych (ÖBB) i Montafonerbahn AG. Oferta złożona przez IVU w partnerstwie z Merą Systemy okazała się najkorzystniejszą. Wdrożone systemy mają poprawić jakość transportu publicznego w całym regionie Alp Wschodnich.

W ramach zamówienia dla VVV Mera Systemy zaprojektuje, wyprodukuje i dostarczy 70 mobilnych automatów biletowych. Biletomaty trafią do Vorarlberga w I kwartale 2019. Dla spółki to pierwszy kontrakt na rynku austriackim.

– Przez ostatnie lata koncentrowaliśmy się na rynku polskim. Umocniliśmy swoją pozycję w segmencie systemów sprzedaży biletów w transporcie publicznym. Teraz naszym celem jest również rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych. W marcu zamówienie na biletomaty stacjonarne złożył niemiecki FlixBus, który jest niekwestionowanym liderem przewozów międzymiastowych w Europie. Na Białorusi obecnie są testowane nasze biletomaty. A wejście na rynek austriacki i współpraca z VVV to potwierdzenie, że ekspansja zagraniczna jest dobrą strategią rozwoju naszej firmy – mówi Adam Filutowski, prezes Mery Systemy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
HyperPoland w finale Hyperloop Pod Competition

Mobilność

HyperPoland w finale Hyperloop Pod Competition

Jakub Dybalski 31 marca 2017

Brno chce się dołączyć do słowackiego hyperloopa

Komunikacja

Brno chce się dołączyć do słowackiego hyperloopa

Jakub Dybalski 24 stycznia 2017

Tokio. Powiew nowoczesności. Pierwsze testy… USB w autobusie

Mobilność

Tokio. Powiew nowoczesności. Pierwsze testy… USB w autobusie

Jakub Dybalski 24 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5