Partnerzy serwisu:
Mobilność

Biletomaty Mennicy: Za bilet komunikacji miejskiej zbliżeniowym blikiem

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
01-06-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Mennica Polska

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Biletomaty Mennicy: Za bilet komunikacji miejskiej zbliżeniowym blikiem
fot. MJ
Od maja pasażerowie komunikacji miejskiej we Wrocławiu, w Bydgoszczy, Gdańsku oraz w Łodzi mogą zapłacić za bilet blikiem zbliżeniowym. Tak opcja jest dostępna w kasownikach działających w ramach Open Payment System oraz w tradycyjnych biletomatach. W Warszawie, dzięki rozwiązaniu Mennicy Polskiej, płatność BLIKIEM zrealizujemy w automatach stacjonarnych oraz mobilnych, zainstalowanych w autobusach i tramwajach. We wszystkich wskazanych lokalizacjach rozpoczęto również akceptację transakcji kartami Diners/Discovery.

Wdrożenie Mennicy Polskiej umożliwi pasażerom transportu publicznego zakup biletu z wykorzystaniem blika zbliżeniowego. Dotyczy to Wrocławia, Bydgoszczy, Gdańska i Łodzi. W tych lokalizacjach opcja będzie dostępna w kasownikach mobilnych, działających w ramach Open Payment System (OPS), jak również w tradycyjnych biletomatach. Kolejne wdrożenia usługi w ramach OPS są zaplanowane w najbliższym czasie we Włocławku i Jaworznie.

W przypadku Warszawy płatności z wykorzystaniem nowej formy regulacji należności za przejazd będą dostępne w automatach mobilnych, zainstalowanych w autobusach i tramwajach, jak również w automatach stacjonarnych.

W celu zakupu biletu z użyciem blika zbliżeniowego wystarczy aktywować taką opcję w aplikacji bankowej. Telefon, z którego korzystamy, powinien być także wyposażony w technologię NFC lub HCE. To obecnie standard w nowoczesnych aparatach dostępnych na rynku.

– Regulacja należności za przejazd środkami transportu publicznego, realizowana w urządzeniach Mennicy Polskiej, jest tak samo prosta, jak użycie karty zbliżeniowej. Po wybraniu biletu i przejściu do płatności, przykładamy odblokowany telefon do czytnika w automacie mobilnym bądź stacjonarnym. Transakcja zostanie automatycznie zatwierdzona, bez konieczności logowania się do aplikacji bankowej czy wpisywania jednorazowego kodu, jak ma to miejsce w przypadku z tradycyjnego BLIKA. Warunkiem bezpieczeństwa takiej płatności, jak każdej innej realizowanej telefonem zbliżeniowo, jest konieczność podania hasła lub kodu w celu odblokowania smartfona, bądź zastosowanie ochrony z użyciem rozwiązań biometrycznych, takich jak odcisk palca czy identyfikacja twarzy – wyjaśnia Adrian Frąckiewicz, dyrektor działu wdrożeń projektów płatności elektronicznych w Mennicy Polskiej.

W sytuacji, gdy na telefonie używamy jednocześnie innego systemu płatności, jak na przykład Google Pay bądź Apple Pay, wystarczy w ustawieniach zmienić domyślny sposób regulacji należności na blik zbliżeniowy.

Możliwość opłacenia przejazdu środkami komunikacji miejskiej z użyciem blika zbliżeniowego to nie jedyne z nowych wdrożeń Mennicy Polskiej. Od maja, oprócz dotychczas akceptowanych kart Visa oraz Mastercard, transakcji zakupu biletu będą mogli dokonać także posiadacze kart Diners/Discovery. Rozwiązanie ma wspierać pasażerów lokalnie, jak również zagranicznych turystów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5