Partnerzy serwisu:
Mobilność

Bilet u kierowcy ze smartfona. Najmniejsza drukarka fiskalna do pojazdów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-03-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Bilet u kierowcy ze smartfona. Najmniejsza drukarka fiskalna do pojazdów
mat. prasowe
Współpraca firm Posnet i Early2Pay zaowocowała powstaniem dedykowanego urządzenia dla transportu pasażerskiego. Znane do tej pory toporne kasy fiskalne mają zostać zastąpione najmniejszą drukarką na rynku, która obsługiwana telefonem, drukuje paragony z biletami. Jedyne czego potrzeba to aplikacji mobilnej e-bileterka, którą dostarcza właśnie firma Early2Pay.

Polska firma Posnet działa na rynku urządzeń fiskalnych od 23 lat. Określa się wiodącym producentem tego typu rozwiązań. – W tej chwili wyprodukowaliśmy 850 tys. urządzeń. Szybko zmierzamy do miliona, także myślę, że na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy osiągniemy taką liczbę – mówi Robert Szmidt, dyrektor handlowy ds. kluczowych klientów w firmie Posnet.

– Jesteśmy w stanie skonstruować urządzenie na każdy rynek – wyjaśnia. Firma Posnet uzyskała już homologacje na ponad 110 tys. urządzeń, które mogą trafić na rynek polski. Dodatkowo firma ma też szereg homologacji na rynki zagraniczne – włoskie, litewskie, serbskie itd.

Mimo że Posnet skonstruował najmniejsze i najlżejsze urządzenie drukujące na rynku pięć lat temu, to dopiero teraz zaprezentował innowacyjne rozwiązanie, które ucieszy wielu przewoźników, ale też i pasażerów. – Postanowiliśmy na bazie tego rozwiązania stworzyć dedykowane rozwiązanie do przewozów transportowych. Dotychczas w rynku przewozów panowała stagnacja w segmencie kas fiskalnych. To co my robimy dzisiaj, to wkładamy do urządzenia bileterkę – tłumaczy Szmidt.

Najmniejsza drukarka fiskalna

Co zatem charakteryzuje to małe urządzanie? – Wyszliśmy z założenia, że w pojeździe nie może być żadnej kabloteki. Dlatego drukarka po pierwsze jest w stanie komunikować się bezprzewodowo – mówi Szmidt. Ponadto urządzenie posiada wymienny i wydajny akumulator na 2150 mAh, co pozwala wydrukować 80 tyś. wierszy (tj. około 8 tyś. biletów) bez zasilania zewnętrznego. W przypadku bileterek nie było też do tej pory kopii elektronicznej wydrukowanych paragonów. Urządzenie Posnetu pozwala także zaoszczędzić na papierze i przy standardowej karcie microSD z 4 GB pojemności zapisuje kopię elektroniczną aż z 13 tys. rolek papieru, co przekłada się na 2 mln paragonów.

Najważniejszą jednak innowacją w zaproponowanym urządzeniu jest możliwość bezprzewodowego sparowania go ze smartfonem lub tabletem za pomocą programu e-bileterka. – Daje to bardzo dużo dowolnych funkcjonalności. Jest to o tyle wygodne, że system może się rozwijać wraz z potrzebami klienta. W momencie, gdy potrzeba jest wydrukować inne bilety, dodajemy po prostu tę funkcję w aplikacji – wyjaśnia. Jak podkreśla, wadą kas fiskalnych jest zamknięty system. Zaprogramowaną kasę musi sprawdzić Główny Urząd Miar, by uzyskać pozwolenie na jej użytkowanie. – Gdy trzeba coś zmienić w urządzeniu, to potrzeba co najmniej kolejnego roku na ponowne sprawdzenie urządzenia. Natomiast w rozwiązaniu Posnetu, drukarka jest już tylko końcowym elementem systemu, który realizuje sprzedaż biletu.– dodaje.

Bilet ze smartfona

System, który obsługuje sprzedaż biletów, składa się z dwóch części. Pierwsza to aplikacja internetowa e-dworzec, która jest jednocześnie systemem do sprzedaży biletów przez internet oraz połączona z tym aplikacja e-bileterka, która dodatkowo współpracuje z najmniejszym urządzeniem fiskalnym na rynku. – Nasze rozwiązanie integruje wszystkie kanały sprzedaży w jednym systemie. W jednym miejscu mamy sprzedaż biletów autobusowych na dworcach, w internecie, poprzez aplikację mobilną dla klientów oraz poprzez aplikację mobilną dla kierowców w autobusach – wyjaśnia Artur Socik, dyrektor firmy Early2Pay, odpowiedzialnej za program e-dworzec.

Wszystko, czego potrzebuje przewoźnik do sprzedaży biletu to smartfona. W aplikacji na telefonie wybiera interesującą opcję, a urządzenie w końcowej fazie drukuje bilet. – Dzięki aplikacji e-bileterka pasażerowie mają także po raz pierwszy możliwość m.in. wykupienia biletu miesięcznego u kierowcy – zachwala rozwiązanie Socik.

Co więcej, rozwiązanie działa także całkowicie w chmurze, co umożliwia korzystanie z danych w dowolnym miejscu i bez dodatkowych instalacji. – Ponadto aktualizacja samej aplikacji na telefon, w przypadku dodania nowych funkcjonalności, odbywa się błyskawicznie – wyjaśnia Socik. Zaznacza przy tym, że backup danych odbywa się do chmury standardowo od 2 do 4 razy dziennie. – Dodatkowo dane są bardzo bezpieczne, bo przechowywane są aż w trzech miejscach. Dostępne są w kopii elektronicznej drukarki fiskalnej. Dodatkowo jest też robiona kopia na telefonie oraz w chmurze, do której tylko klient ma dostęp. Poza tym żaden inny przewoźnik nie będzie miał dostępu do takich danych – dodaje.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Visa: Opłata za przejechane przystanki najwygodniejsza kartą

Komunikacja

Kraków od stycznia bez biletów przez telefon?

Komunikacja

Kraków od stycznia bez biletów przez telefon?

Jakub Dybalski 15 grudnia 2016

Zobacz również:

Visa: Opłata za przejechane przystanki najwygodniejsza kartą

Komunikacja

Kraków od stycznia bez biletów przez telefon?

Komunikacja

Kraków od stycznia bez biletów przez telefon?

Jakub Dybalski 15 grudnia 2016

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5