Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Bilet BiT City dopiero za trzy lata?

Dalej Wstecz
Autor:

Paweł Rydzyński

Data publikacji:
2015-01-12 10:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bilet BiT City dopiero za trzy lata?
fot. Kolej77, sm42.pl.jpgpociąg
Bilet metropolitalny BiT City wejdzie w życie ze znacznym opóźnieniem. Poślizg może wynieść nawet trzy lata – donosi „Gazeta Pomorska”. Unijne środki pomocowe na to przedsięwzięcie – podobno – nie przepadną, gdyż zostaną przesunięte na inne inwestycje.

„GP” przypomina, że bilet BiT City miał być gotowy jeszcze w tym roku. Rafał Grzegorzewski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, w rozmowie z „GP” rozwiewa jednak wątpliwości, że projekt uda się w tym roku wdrożyć. – Jest to projekt bardzo skomplikowany. Gotowy jest już projekt techniczny. Zabrakło nam jednak czasu na pozostałe kwestie. Jeżeli chcemy, aby cały projekt był zrobiony rzetelnie i dokładnie, to jego wdrażanie może potrwać od 2,5 roku do 3 lat – powiedział Grzegorzewski.

Dodał jednocześnie, że pieniądze, jakie Urząd Marszałkowski pozyskał na ten projekt z Unii Europejskiej, jednak nie przepadną i mają zostać przekazane na inną inwestycję związane z BiT City. W grę, zgodnie ze słowami Grzegorzewskiego, w grę wchodzi dofinansowanie budowy linii tramwajowej do Fordonu lub przebudowa stacji Bydgoszcz Bielawy i Bydgoszcz Leśna oraz budowa stacji Bydgoszcz Błonie.

Wdrożenie zadania pn. System Bilet Metropolitalny jest jednym z 6 zadań inwestycyjnych, wchodzących w skład projektu „Szybka Kolej Metropolitalna w bydgosko-toruńskim obszarze metropolitalnym BiT-City oraz integracja systemów transportu miejskiego”. Projekt „biletowy” zakłada wdrożenie zintegrowanej taryfy, pozwalającej na podróżowanie z jednym biletem pociągami pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem oraz komunikacją miejską w obu stolicach województwa. W ramach projektu zakłada się m.in. zakup nowych kasowników wraz z ich montażem w autobusach, tramwajach i pociągach, zakup i montaż automatów biletowych (w pojazdach komunikacji miejskiej i na peronach), zakup biletomatów mobilnych, urządzeń do kontroli biletów i info-kiosków. W przyszłości projekt miałby zostać rozszerzony także na inne trasy i miasta. Należy przypomnieć, że np. w planie transportowym dla miasta Inowrocławia, który został przygotowany w ubiegłym roku przez ZDG TOR, jednym z najważniejszych postulatów było nawiązanie współpracy taryfowej pomiędzy Inowrocławiem oraz Bydgoszczą i Toruniem.

Projekt BiT City był szeroko omawiany podczas Kongresu Transportu Publicznego w Bydgoszczy w październiku 2014 r. Warto przypomnieć, że Rafał Grzegorzewski zwracał wówczas uwagę, że wprowadzenie zintegrowanego biletu jest działaniem skomplikowanym technicznie i logistycznie, jednak nikt z polityków czy urzędników nie powiedział wówczas wprost, że zagrożone jest jego wdrożenie do końca 2015 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Województwo potwierdza. Bilet BiT City będzie później

Prawo & Finanse

Województwo potwierdza. Bilet BiT City będzie później

Paweł Rydzyński 26 stycznia 2015

Bydgoszcz zbliży się do Torunia

Komunikacja

Bydgoszcz zbliży się do Torunia

Paweł Rydzyński 22 lipca 2014

Bilet metropolitalny BiT City w przyszłym roku

Prawo & Finanse

Bilet metropolitalny BiT City w przyszłym roku

UMWK-P 04 marca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5