Partnerzy serwisu:
Mobilność

Bielsko-Biała z ofertami na rewolucję biletową

Dalej Wstecz
Data publikacji:
05-05-2022
Ostatnia modyfikacja:
05-02-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Bielsko-Biała z ofertami na rewolucję biletową
fot. MZK Bielsko-Biała
MZK Bielsko-Biała otworzył oferty w przetargu na wprowadzenie nowego system wnoszenia opłat za przejazd. Zgodnie z założeniami systemu, bilety będzie można kupić bezpośrednio w kasowniku poprzez zbliżenie karty płatniczej lub przy pomocy zbliżeniowych płatności mobilnych.

W systemie poboru opłat postawiono na rozwiązanie oparte o aplikację centralną, umieszczoną w infrastrukturze chmurowej, uzupełnioną o tzw. mobilne kasowniki. Zamawiający wymaga zaprojektowania oraz dostawy kasowników mobilnych w liczbie 176 sztuk, z czego 160 zostanie zamontowanych w autobusie, a 16 będzie stanowić „magazyn szybkiego reagowania”. System musi umożliwić pasażerowi zakup biletu w kasowniku mobilnym przy użyciu zbliżeniowej karty płatniczej, smartwatcha, telefonu lub innego nośnika – pasażer nie musi zbliżać karty do kasownika przy przesiadce. Urządzenia muszą posiadać czytnik kart zbliżeniowych EMV i mają obsługiwać co najmniej rozwiązania firm Visa i Mastercard. Kasowniki będą posiadały wyświetlacz o rozdzielczości 800x480 pikseli, przekątnej 7 cali, z możliwością wyświetlania co najmniej czterech przycisków ekranowych. Montaż kasowników w autobusach klasy mega zaplanowano przy drugich i trzecich drzwiach, a klasy maxi i mini – przy drugich drzwiach. Kasownik umożliwi też sprawdzenie ważności biletu. Urządzenie musi umożliwić opłacanie dowolnej liczby transakcji. Założono obsługę w języku polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim.

Przedmiotem zamówienia jest też dostawa 25 czytników kontrolerskich, które mają posiadać możliwość odczytu karty NFC, EMV i kodu QR. Wykonawca musi zaprojektować oraz wdrożyć portal pasażera z możliwością zakupu biletów okresowych, począwszy od 7-dniowych. Ponadto konieczne jest zintegrowanie nowego systemu z systemami, poprzez które zamawiający obecnie dystrybuuje bilety online tj. SkyCash, moBILET i mPay. Założono też np. możliwość zakupu biletu okresowego przez portal pasażera (identyfikatorem biletu okresowego będą kody QR), a także możliwość zdefiniowania okresu dostępności taryfy/biletów (np. tylko w weekendy, tylko pon-pt, tylko od godz. 22 do godz. 6, tylko wakacje, dostępna normalnie przez cały czas).

Wczoraj (4 maja) minął termin składania ofert. MZK przeznaczył na realizację zadania podstawowego kwotę 2,214 mln z brutto. Do tego są dwie, dodane w trakcie przetargu, opcje: I – integracja z zewnętrznymi aplikacjami mobilnymi (123 tys. zł) i II – system FK (123 tys. zł). Wpłynęły trzy oferty. Holenderska firma Vaypay BV wyceniła zadanie podstawowe na 2,354 mln zł brutto (nie podano wycen dla opcji). Pixel oczekuje 6,617 mln zł za zadanie podstawowe, 3075 zł za I opcję i 1845 zł za II opcję. Mera Systemy wyceniła zadanie podstawowe na 8,897 mln zł, I opcję na 123 tys. zł i II opcję na 123 tys. zł.

O wyborze decydują cena (85%), gwarancja (15%). Na realizację przeznaczono 10miesięcy. Zamówienie obejmuje też usługi serwisowe w okresie trzech lat, obejmujące m.in. utrzymanie sprawności technicznej, konserwacja, naprawy, aktualizacje i inne czynności techniczne powdrożeniowe. Wymagana jest 60-miesięczna gwarancja. Zamawiający zastrzegł sobie prawo zamówień na dodatkowe dostawy – maksymalnie do 100% zamówienia podstawowego w zakresie dostawy, instalacji i pełnej integracji z systemem centralnym fabrycznie nowych urządzeń – kasowników mobilnych i czytników kontrolerskich oraz urządzeń pokładowych sterujących pracą kasowników.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5