Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Bielsko-Biała: Solaris i ABP dostarczą autobusy?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-05-31 12:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bielsko-Biała: Solaris i ABP dostarczą autobusy?
fot. Adrian s6, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
MZK w Bielsku-Białej rozstrzygnęło przetarg na dostawę 50 nowych autobusów. W części dotyczącej autobusów 12- i 18-metrowych za najkorzystniejszą uznano ofertę Solarisa, a w części obejmującej dwa pojazdy 7-metrowe – firmy ABP Bus & Coach.

Prowadzony przez MZK w Bielsku-Białej przetarg jest jednym z większych w tym roku. Zamówienie podzielone jest na trzy części. Pierwsza dotyczy dziesięciu 18-metrowych autobusów przegubowych. Na tę część zamówienia MZK planował przeznaczyć 13,3 mln zł. Jedyną ofertę złożył Solaris i to właśnie tę firmę uznano za zwycięzcę.

Druga część postępowania obejmuje dostawę 38 autobusów klasy MAXI, czyli 12-metrowych. MZK wycenił tę część na 36,556 mln zł. W tej części wpłynęły dwie oferty, złożone przez Solarisa oraz konsorcjum firm Lider Trading, która dostarcza Solbusy oraz PKS w Leżajsku. Ta druga nie podlegała jednak ocenie. Tylko oferta Solarisa spełniała kryteria i tego producenta wskazano jako zwycięzcę.

Trzecia, najmniejsza część, obejmowała dwa małe, 7-metrowe autobusy. MZK przeznaczył na ten cel 1,632 mln zł. Tutaj wybrano ofertę firmy ABP Bus & Coach, która startowała jako jedyna. Firma ta współpracuje z włoskim koncernem Iveco.

Dostawy autobusów zostały rozłożone w czasie. Najszybciej do Bielska-Białej trafi pięć pierwszych przegubowców i partia 23 zwykłych autobusów, które mają przyjechać na Podbeskidzie w IV kwartale tego roku, najpóźniej do 27 grudnia. W II kwartale przyszłego roku do miasta powinno trafić dziesięć pozostałych autobusów 12-metrowych. Z kolei w III kwartale 2017 r. powinny zostać dostarczone pozostałe autobusy, czyli pięć kolejnych przegubowców, pięć kolejnych autobusów MAXI oraz dwa najkrótsze. Ponieważ mają to być pojazdy fabrycznie nowe, ich rok produkcji powinien być taki sam jak rok dostawy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańszczanie walczą o budowę Drogi Zielonej

Przestrzeń

Gdańszczanie walczą o budowę Drogi Zielonej

Leonard Dolecki 31 maja 2016

Bielsko-Biała. Wielkie zamówienie. 50 nowych autobusów

Prawo & Finanse

Bielsko-Biała. Wielkie zamówienie. 50 nowych autobusów

Jakub Dybalski 09 marca 2016

Bielsko-Biała kupi dziesięć autobusów używanych

Komunikacja

Bielsko-Biała kupi dziesięć autobusów używanych

Witold Urbanowicz 29 września 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5