Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Bielsko-Biała: Po raz kolejny fiasko przetargu na system biletowy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
19-05-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Bielsko-Biała: Po raz kolejny fiasko przetargu na system biletowy
fot. MZK Bielsko-Biała
MZK Bielsko-Biała unieważnił przetarg na wprowadzenie nowego system wnoszenia opłat za przejazd – z możliwością zakupu biletów bezpośrednio w kasowniku poprzez zbliżenie karty płatniczej lub przy pomocy zbliżeniowych płatności mobilnych. Okazało się, że wszystkie oferty zawierają błędy i są niegodne ze specyfikacją.

To już drugi przetarg na nowy system biletowy. W systemie poboru opłat postawiono na rozwiązanie oparte o aplikację centralną, umieszczoną w infrastrukturze chmurowej, uzupełnioną o tzw. mobilne kasowniki. System miał umożliwiać pasażerowi zakup biletu w kasowniku mobilnym przy użyciu zbliżeniowej karty płatniczej, smartwatcha, telefonu lub innego nośnika. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Oferty poznaliśmy na początku maja. Wystartowały trzy firmy, z czego tylko jedna zmieściła się w budżecie określonym na 2,214 mln zł brutto. W tym tygodniu postępowanie zostało jednak unieważnione. Jak poinformowało MZK, wszystkie oferty złożone w postępowaniu podlegały odrzuceniu z uwagi na istotne błędy – niespełnienie minimalnych warunków i wymagań technicznych.

Przykładowo firma Vaypay BV złożyła ofertę na nieaktualnym załączniku, nie wyceniła opcji – dodatkowo sama licznie użyła sfomułowań „niezgodny” czy „częściowo zgodny” w odniesieniu do wymagań funkcjonalnych kasowników czy czytników kontrolerskich. Propozycja firmy Pixel jest niezgodna w zakresie modułu obsługi wniosków portalu pasażera, a firmy Mera Systemy – w zakresie m.in. rejestrowania i przechowywania danych czy funkcjonalności czytników kontrolerskich.

Pierwsze postępowanie zostało unieważnione przed składaniem ofert z uwagi na istotne zmiany w opisie przedmiotu zamówienia. Teraz okazuje się, że zmiana warunków i wymagań nie pomogła.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5