Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Bielsko-Biała kupuje kolejne cztery autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-04-21 13:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bielsko-Biała kupuje kolejne cztery autobusy
fot. MZK Bielsko-Biała
MZK w Bielsku-Białej rozpisał przetarg na dostawy czterech nowych autobusów przegubowych. Pojazdy miałyby zostać wyprodukowane w tym roku i dostarczone w ciągu pięciu miesięcy od zawarcia umowy.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa czterech autobusów przegubowych, wyprodukowanych w 2021 r. Zamawiający wymaga autobusów o długości 17,5-18,75 m. Pojemność określono na min. 140 pasażerów, z czego 38 na miejscach siedzących. Wymagany jest układ drzwi 2-2-2-2, z czego pierwsze i ostatnie otwierane do wnętrza, a drugie i trzecie otwierane odskokowo-przesuwnie na zewnątrz. Zmawiający wymaga silnika o mocy min. 230 kW. Pojazdy mają być wyposażone w klimatyzację, system do neutralizacji wirusów, bakterii, grzybów oraz innych drobnoustrojów, nagłośnienie, wyświetlacze, kasowniki, system lokalizacji dla potrzeb udzielania priorytetu w ruchu, system zliczania pasażerów, monitoring.

Termin składania ofert mija 26 maja. Startować mogą firmy, które zrealizowały w ostatnich trzech latach dostawy trzech autobusów przegubowych z silnikami o zapłonie samoczynnym (ON) spełniającymi normę czystości spalin Euro 6. O wyborze decydują cena (60%), rozwiązania techniczne (20%) i warunki gwarancji (20%). O wyborze decydują materiał oraz sposób zabezpieczenia antykorozyjnego elementów konstrukcyjnych karoserii, materiał poszycia zewnętrznego nadwozia, obowiązujący okres międzyobsługowy autobusów , pojemność skokowa silnika, moc silnika, zawieszenie przednie, sposób otwierania okna u kierowcy, pojemność skokowa silnika, automatyczna skrzynia biegów z przekładnią hydrokinetyczną, klimatyzacja – dostęp do filtra osuszacza i ilość czynnika chłodzącego potrzebna do pierwszego napełnienia układu klimatyzacji, spełnienie wymogów homologacji w zakresie wytrzymałości konstrukcji nośnej, ocena możliwości odzysku energii hamowania, liczba miejsc siedzących z dostępem bezpośrednim z poziomu niskiej podłogi, podatność napraw pokolizyjnych poszycia bocznego autobusu.

Na dostawy przeznaczono pięć miesięcy od zawarcia umowy. Szacunkowa wartość zamówienia to 6 mln zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5