Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Bielsko-Biała chce nowych autobusów. Pomoże w tym Polski Ład?

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-03-09 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bielsko-Biała chce nowych autobusów. Pomoże w tym Polski Ład?
fot. fb MZK Bielsko-BiałaTestowany przez MZK Bielsko-Biała hybrydowy Solaris Urbino 12
Bielsko Biała chce zakupić 17 nowych autobusów dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu. 12 autobusów to hybrydy, a pozostałe to autobusy elektryczne. Miasto szacuje, iż zakup 17 pojazdów będzie kosztował około 45 milionów złotych, a samorząd wnioskuje o dofinansowanie w kwocie 30 milionów złotych.

Kolejnym miastem, które chce pozyskać nowe autobusy dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Polski Ład jest Bielsko Biała. Miasto regularnie modernizuje swoją flotę autobusową. W ostatnich miesiącach do Bielska dotarły nowe, 12-metrowe Solarisy, a dodatkowo podpisano umowę na przegubowe pojazdy. Kolejnym krokiem ma być zakup aż 17 nowych autobusów.

Bielsko zamierza podzielić swoje zamówienie na dwie części. W pierwszej z nich bielski samorząd planuje zakupić 12 autobusów hybrydowych, natomiast druga część zadania ma dotyczyć zakupu 5 autobusów elektrycznych.

– Projekt nosi nazwę: „Zakup ekologicznych autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej” Inwestycja dot. zakupu 12 autobusów niskoemisyjnych z napędem hybrydowym oraz 5 autobusów zeroemisyjnych z napędem elektrycznym na potrzeby realizacji umowy o świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego na rzecz Miasta Bielska-Białej i gmin ościennych oraz na potrzeby realizacji umowy o świadczenie usług przewozu dzieci niepełnosprawnych – mówi nam Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku Białej.

Rzecznik dodaje, że całkowita wartość projektu to niespełna 45 milionów złotych, a miasto wnioskuje o dofinansowanie w kwocie 30 milionów złotych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5