Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Bielawa. Olbrzymie zamówienie transportowe dla A21 i PPUH Kłosok

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-08-03 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bielawa. Olbrzymie zamówienie transportowe dla A21 i PPUH Kłosok
fot. Aktron, lic. CCA 3.0 Unported
Ostatecznie zakończyło się postępowanie w sprawie wyboru przewoźnika, który będzie autobusowo obsługiwał dolnośląską Bielawę i okoliczne gminy. Choć dotyczyło niewielkiego miasta, to skala przedsięwzięcia rozciągniętego na lata 2017–27 spowodowała, że wartość usług przekroczyła 100 mln zł, a o kontrakt bili się najwięksi przewoźnicy.

Urząd gminy w Bielawie poinformował o podpisaniu z początkiem sierpnia umów z konsorcjum dwóch przewoźników A21 i PPUH Kłosok. To dobrze znani górnośląscy prywatni przewoźnicy z Żor z wieloletnim doświadczeniem, którzy zyskali zamówienie porównywalne wartością z tymi rozpisywanymi przez największe miasta.

Zamówienie było podzielone na trzy części. Pierwsza dotyczy obsługi komunikacji miejskiej na obszarze gminy Bielawa, gminy miejskiej Dzierżoniów, gminy Dzierżoniów, gminy Piława Górna, gminy Niemcza w ilości około 1 mln km rocznie na ośmiu liniach autobusowych. Część druga dotyczy siedmiu linii prowadzących głównie z Dzierżoniowa w stronę Bielawy, gminy Niemcza i gminy Stoszowice w ilości około 1,08 mln km rocznie. Z kolei trzecia, najmniejsza, to trzy linie prowadzące przez Dzierżoniów i Pieszyce w ilości około 0,434 mln km rocznie.

Wszystkie trzy części trafiły do wspomnianych dwóch przewoźników. Którzy zaproponowali najniższe ceny, co w praktyce okazało się decydujące, choć cena miała tylko standardową wagę 60 proc. w przetargu. Pozostałe kryteria (punktowane po 10 proc. – niska podłoga, wiek autobusów, spełnienie norm emisji spalin, przyklęk) były łatwe do spełnienia dla każdego kto zadeklarował usługę nowymi i nowoczesnymi pojazdami, nie były więc decydujące.

A21 i PPUH Kłosok za pierwszą część zamówienia zarobią w ciągu dekady 42,4 mln zł netto, za drugą 46,656 mln zł netto, a za trzecią 18,3582 mln zł netto. To w sumie daje 107,4142 mln zł netto.

Przetarg wzbudził duże zainteresowanie, a wśród pozostałych firm, które chciały wozić bielawskich i dzierżoniowskich pasażerów znalazły się m.in. Michalczewski, Arriva Bus, czy znane z przewozów we Wrocławiu Sevibus i Dolnośląskie Linie Autobusowe.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. Linia K dla autobusów elektrycznych? Umowa z NCBiR

Komunikacja

Wrocław. Linia K dla autobusów elektrycznych? Umowa z NCBiR

Jakub Dybalski 03 sierpnia 2017

Utrecht. Rowerowy objazd przez galerię handlową. Dlaczego nie?

Przestrzeń

Utrecht. Rowerowy objazd przez galerię handlową. Dlaczego nie?

Rafał Stawecki 03 sierpnia 2017

Rybnik. Remis w przetargu na obsługę linii autobusowych

Prawo & Finanse

Rybnik. Remis w przetargu na obsługę linii autobusowych

Jakub Dybalski 04 sierpnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5