Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Bielany kupią szkolny elektrobus Solarisa?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-03-30 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bielany kupią szkolny elektrobus Solarisa?
fot. Solaris
Gmina Bielany w powiecie sokołowskim we wschodniej części województwa mazowieckiego otworzyła oferty w przetargu na elektryczny autobus do przewozu dzieci wraz z ładowarką. Wystartował jedynie Solaris.

Bielany wymagają autobusu o długości 11,500-12,550 m. Pojazd ma posiadać min. 41 miejsc siedzących (z pasami bezpieczeństwa) i 19 stojących. Wymagane są drzwi w układzie 1-2-0 bądź 2-2-0. Pojazd ma być pozbawiony stopni pośrednich w pierwszych i drugich drzwiach, a niska podłoga bez stopni ma sięgać aż za oś napędową. Wymagane są okna przyciemniane, z przesuwną częścią górną. Przewidziano klimatyzację, a także ogrzewanie elektryczne, wodne o mocy co najmniej 20 kW, wspomagane dodatkowo agregatem grzewczym, wykorzystującym ciepło z układu chłodzenia silnika/silników i magazynu energii. Wyposażenie obejmuje monitoring, system informacji głosowej, przednią tablicę elektroniczną.

Autobus ma być wyposażony w silnik bądź silniki o mocy min. 120 kW. Wymagana jest funkcja odzysku energii elektrycznej podczas hamowania autobusu dla potrzeb ładowania magazynu energii. Przebieg na jednym ładowaniu określono na min. 160 km. Łączna pojemność energetyczna (nominalna) akumulatorów musi być nie mniejsza niż 220 kWh. Ponadto wymagana jest funkcja ograniczania prędkości do 90 km/h. Przewidziano ładowanie autobusu przewodowo, zewnętrzną mobilną ładowarką typu „plug-in”, o mocy max. 40 kW.

Dzisiaj (30 marca) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris, który wycenił zamówienie na 2,704 mln zł brutto, w tym 2,604 mln zł na autobus i 99,6 tys. zł na ładowarkę. To nieznacznie więcej, niż oczekiwał zamawiający, który przeznaczył na realizację zamówienia kwotę 2,620 mln zł brutto. Zamówienie miałoby zostać zrealizowane do 16 października 2020 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bielany zamawiają elektrycznego gimbusa

Komunikacja

Bielany zamawiają elektrycznego gimbusa

Jakub Dybalski 11 lutego 2020

MI opowiada się za otwarciem przewozów szkolnych

Komunikacja

MI opowiada się za otwarciem przewozów szkolnych

Kasper Fiszer 01 kwietnia 2019

Otwarte przewozy szkolne odpowiedzią na deficyt transportu

Felietony i komentarze

Otwarte przewozy szkolne odpowiedzią na deficyt transportu

Kasper Fiszer 03 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5