Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Białystok przekazuje dwa miejskie Many dla Lwowa

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-03-31 10:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Białystok przekazuje dwa miejskie Many dla Lwowa
fot. tt Tadeusza Truskolaskiego
Także Białystok przekazuje autobusy miejskie dla Ukrainy. Dwa autobusy ze stolicy Podlasia wyruszyły do Lwowa. Po jednym pojeździe przekazały spółki Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej. Autobusy to dwa Many, z 2006 oraz 2009 roku.

Kolejnym polskim miastem, które postanowiło przekazać swoje miejskie autobusy do Ukrainy jest Białystok. Jak poinformował na specjalnej konferencji Tadeusz Truskolaski, prezydent tego miasta, po jednym pojeździe przekazało Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej. Łącznie z Białegostoku wyjechały więc dzisiaj dwa autobusy.

– Przekazanie tych pojazdów jest odpowiedzią na apel Mera Lwowa, który prosił o przekazywanie autobusów miejskich do tego miasta, ponieważ lwowskie pojazdy zostały zadysponowane na front, a część z nich służy do transportu osób z doświadczeniem uchodźczym – powiedział Tadeusz Truskolaski.

Prezydent dodał, iż oba pojazdy są sprawne i jego zdaniem pojeżdżą jeszcze kilka lat. Jeden z nich został wyprodukowany w 2006 roku, a drugi w 2009. Oba autobusy zostały wyprodukowane przez Mana, są to pojazdy z serii Lion’s City. Jeden z nich kursował po ulicach Białegostoku jeszcze kilka dni temu, realizując kursy na linii 104.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku innych autobusów przekazywanych przez samorządy, także białostockie pojazdy pojadą do Lwowa wypełnione darami.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5