Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Białystok: Bliskie starcie Solarisa i EvoBusa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-08-21 14:39
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Białystok: Bliskie starcie Solarisa i EvoBusa
fot. UM Białystok
Białystok otworzył oferty na zakup 18 autobusów dwóch długości – 12-, jak i 18-metrowych. O zamówienie rywalizuje dwóch dostawców, przy czym różnica w cenie jest minimalna. O wyborze zadecydują parametry techniczne.

Przedmiotem przetargu jest zakup 18 nowych autobusów zasilanych olejem napędowym, w tym 10 pojazdów przegubowych o długości 17,5-18,2 m oraz ośmiu pojazdów o długości 11,5-12,2 m. Zamówienie zawiera także opcję na dostawy do pięciu autobusów przegubowych. Autobus jednoczłonowy ma pomieścić co najmniej 60 pasażerów, w tym 27 na miejscach siedzących, z czego co najmniej sześć będzie dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Wymagane są drzwi w układzie 2-2-2. Wymagany jest silnik o mocy co najmniej 180 kW. Autobus przegubowy ma pomieścić co najmniej 80 pasażerów, w tym 35 na miejscach siedzących, z czego co najmniej dziesięć będzie dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Wymagane są drzwi w układzie 2-2-2-2. Wymagany jest silnik o mocy co najmniej 220 kW.

W postępowaniu wystartowały dwie firmy. Zapowiada się dosyć ciekawe starcie, gdyż różnice w cenie są niewielkie. EvoBus, przedstawiciel Mercedesa, zaproponował 27,324 mln zł brutto, natomiast Solaris – 27,382 mln zł brutto. Obie te kwoty mieszczą się w budżecie zamawiającego, wynoszącym 35,660 mln zł.

Kryteria wyboru to cena (60%), ocena techniczna (30%) oraz warunki gwarancji i rozwoju (10%). O wyborze zdecydują parametry techniczne. Tych nie można jednak na razie porównywać, gdyż Solaris poza kwestiami gwarancji utajnił swoją ofertę. Pod uwagę brane będzie zużycie paliwa , pojemność skokowa silnika, długość przebiegów międzyobsługowych, liczba przełożeń automatycznej skrzyni biegów, rodzaj napędu mechanizmu drzwi, rodzaj pulpitu kierowcy, rodzaj kabiny kierowcy oraz koszty zużycia energii i emisji dwutlenku węgla oraz zanieczyszczeń.

Na realizację przeznaczono 360 dni. O zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę w terminie do 14 dni od daty zawarcia umowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Volvo dostarczy dwie hybrydy do Białegostoku?

Komunikacja

Volvo dostarczy dwie hybrydy do Białegostoku?

Witold Urbanowicz 20 sierpnia 2018

Volvo dostarczy hybrydy dla Białegostoku

Komunikacja

Volvo dostarczy hybrydy dla Białegostoku

Witold Urbanowicz 06 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5