Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Biała Podlaska: Scania dostarczy autobusy na biodiesel?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-07-11 14:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Biała Podlaska: Scania dostarczy autobusy na biodiesel?
fot. Peżot, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
MZK w Białej Podlaskiej otworzył oferty w przetargu na dostawy pięciu autobusów o długości 12 m, napędzanych biodieslem. Jedyną ofertę złożyła Scania, prawie mieszcząc się w budżecie. Na dostawy przewidziano 12 miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pięciu autobusów miejskich o długości 11,8-12 m. Pojemność określono na minimum 85 podróżnych, z czego 28 na miejscach siedzących (w tym minimum sześć bezpośrednio dostępnych z płaskiej podłogi). Wymagane są drzwi w układzie 2-2-2 z wejściem na wysokości nie wyżej niż 340 mm. Pojazd ma być wyposażony w silnik o mocy min. 200 kW, przystosowany do zasilania paliwem Bioester B 100.

Przewidziano klimatyzację, system automatycznego gaszenia pożarów w komorze silnika, elektryczną i głosową informację pasażerską oraz sześć portów USB do ładowania urządzeń mobilnych. Przy czym, jak zastrzega zamawiający, tablice informacyjne, kasy biletowe i kasowniki biletowe zostaną wykorzystane z 5 sztuk autobusów wycofanych z eksploatacji w MZK w Białej Podlaskiej. Dostawca autobusów zapewni, w uzgodnieniu z zamawiającym, wykonanie instalacji przyłączeniowej. Montaż wyposażenia odbędzie się w warsztacie MZK w Białej Podlaskiej pod nadzorem pracowników dostawcy systemu.

We wtorek 10 lipca minął termin składania ofert. Jedyną ofertę złożyła Scania Polska, która zaproponowała kwotę 5,781 mln zł brutto. Nieznacznie przekracza ona budżet zamawiającego, określony na kwotę 5,689 mln zł brutto. Zamawiający nie będzie miał raczej problemów ze znalezieniem dodatkowych środków na zakup.

Zamawiający wymaga realizacji całego przedmiotu zamówienia w terminie do 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy przy czym dostawa pierwszych dwóch autobusów musi nastąpić nie później niż w 9. miesiącu trwania umowy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Biała Podlaska: Scania dostarczy autobusy na biodiesel?

Komunikacja

Biała Podlaska: Scania dostarczy autobusy na biodiesel?

Witold Urbanowicz 11 lipca 2017

Biała Podlaska zamawia pięć autobusów na biodiesel

Komunikacja

Biała Podlaska zamawia pięć autobusów na biodiesel

Witold Urbanowicz 24 maja 2018

Zlikwidowano ZKM w Białej Podlaskiej

Prawo & Finanse

Zlikwidowano ZKM w Białej Podlaskiej

Rafał Jasiński 06 sierpnia 2015

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5