Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Biała Podlaska: Scania dostarczy autobusy na biodiesel?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-11 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Biała Podlaska: Scania dostarczy autobusy na biodiesel?
fot. Pefot. Peżot, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia com
MZK w Białej Podlaskiej otworzył oferty w przetargu na dostawy pięciu autobusów o długości 12 m, napędzanych biodieslem. W postępowaniu wystartowała Scania, która prawie zmieściła się w budżecie zamawiającego. Na dostawy przeznaczono 12 miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pięciu autobusów miejskich o długości 11,8-12 m. Pojemność określono na minimum 85 podróżnych, z czego 28 na miejscach siedzących (w tym minimum sześć bezpośrednio dostępnych z płaskiej podłogi). Wymagane są drzwi w układzie 2-2-2 z wejściem na wysokości nie wyżej niż 340 mm. Pojazd ma być wyposażony w silnik o mocy min. 200 kW, przystosowany do zasilania paliwem Bioester B 100.

Przewidziano klimatyzację, system automatycznego gaszenia pożarów w komorze silnika, elektryczną i głosową informację pasażerską oraz sześć portów USB do ładowania urządzeń mobilnych. Przy czym, jak zastrzega zamawiający, tablice informacyjne, kasy biletowe i kasowniki biletowe zostaną wykorzystane z 5 sztuk autobusów wycofanych z eksploatacji w MZK w Białej Podlaskiej. Dostawca autobusów zapewni w uzgodnieniu z zamawiającym wykonanie instalacji przyłączeniowej. Montaż wyposażenia odbędzie się w warsztacie MZK w Białej Podlaskiej pod nadzorem pracowników dostawcy systemu.

We wtorek 10 lipca minął termin składania ofert. Wystartowała jedynie Scania, która zaoferowała pojazdy za 5,781 mln zł brutto. To nieznacznie więcej, niż zakładał budżet, określony na kwotę 5,689 mln zł brutto. Zamawiający raczej nie powinien mieć problemów z dołożeniem środków na zakup pojazdów.

Zamawiający wymaga realizacji całego przedmiotu zamówienia w terminie do 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy przy czym dostawa pierwszych dwóch autobusów musi nastąpić nie później niż w 9 miesiącu trwania umowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Francja: Angers rozbuduje sieć tramwajową

Komunikacja

Francja: Angers rozbuduje sieć tramwajową

Tomasz Kościelny 11 lipca 2018

Biała Podlaska zamawia pięć autobusów na biodiesel

Komunikacja

Biała Podlaska zamawia pięć autobusów na biodiesel

Witold Urbanowicz 24 maja 2018

Zlikwidowano ZKM w Białej Podlaskiej

Prawo & Finanse

Zlikwidowano ZKM w Białej Podlaskiej

Rafał Jasiński 06 sierpnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5