Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Bezpłatna komunikacja w Chełmie przegłosowana

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-07-29 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Chełm

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bezpłatna komunikacja w Chełmie przegłosowana
fot. RJ
Podczas sesji Rady Miasta w Chełmie, która odbyła się 29 lipca, przegłosowany został projekt uchwały dotyczący wprowadzenia na terenie miasta bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Od 1 września na terenie Chełma obowiązywać będzie bezpłatna komunikacja miejska. Tak zdecydowali wszyscy obecni podczas czwartkowej Sesji radni. Z nieodpłatnego transportu publicznego będą mogli skorzystać nie tylko mieszkańcy, ale również wszyscy, którzy akurat będą przebywać w Chełmie.

– W 2018 roku po objęciu urzędu prezydenta zdecydowałem o zainicjowaniu planu naprawczego dla Chełmskich Linii Autobusowych. Dzięki temu udało się wyprowadzić przedsiębiorstwo z trudnej sytuacji, co z kolei umożliwiło nam wprowadzenie bezpłatnej komunikacji – mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma. – Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców, aby przesiedli się ze swoich samochodów do autobusów. Dzięki temu przyczynimy się do ograniczenia emisji spalin, zwłaszcza, że na przestrzeni kilku najbliższych lat prawie w całości wymienimy tabor CLA na zeroemisyjny – dodaje.

Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji to pierwszy krok w stronę szeroko zakrojonych zmian w sferze miejskiego transportu publicznego. Miasto Chełm prowadzi bowiem prace związane z wymianą floty autobusowej Chełmskich Linii Autobusowych. W grudniu tego roku tabor wzmocni sześć niskoemisyjnych autobusów firmy Solaris, zaś na przestrzeni dwóch lat ponad 20 pojazdów napędzanych wodorem. Na zakup tych ostatnich miasto otrzymało ponad 100 milionów złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Chełm ze środkami na zakup autobusów wodorowych

Komunikacja

Chełm ze środkami na zakup autobusów wodorowych

Witold Urbanowicz 16 lipca 2021

Lubelskie: Chełm i Łuków z bezpłatną komunikacją

Mobilność

Lubelskie: Chełm i Łuków z bezpłatną komunikacją

Jakub Madrjas 15 czerwca 2021

Solaris z umową na dostawy autobusów do Chełma

Komunikacja

Solaris z umową na dostawy autobusów do Chełma

Witold Urbanowicz 04 czerwca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5