Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Bez tramwajów w Zabrzu Mikulczycach. Rusza modernizacja torowiska

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-11-19 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tramwaje Śląskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bez tramwajów w Zabrzu Mikulczycach. Rusza modernizacja torowiska
fot. Tramwaje Śląskie
To już 26 zadanie modernizacji torowisk w ramach realizowanego obecnie przez Tramwaje Śląskie unijnego projektu inwestycyjnego. W piątek 19 listopada podpisana została umowa z generalnym wykonawcą, a dzień później rozpoczną się prace w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce.

Zadanie związane z przebudową torowiska tramwajowego w Zabrzu od pętli Mikulczyce do skrzyżowania ul. Mikulczyckiej z ul. Dygasińskiego obejmuje modernizację linii tramwajowej o łącznej długości ok. 3100 metrów toru pojedynczego (mtp). Większość przebudowywanego odcinka stanowi linia jednotorowa, wyjątkiem jest fragment pętli mikulczyckiej, gdzie zaprojektowano podwójne torowisko.

Z inwestycji wyłączony został ok. 400-metrowy fragment torowiska przy ul. Przystankowej. – Przebudowa torowiska w tym miejscu będzie realizowana w ramach planowanej przez Urząd Miasta Zabrze budowy centrum przesiadkowego. Na etapie projektowym dokumentacje obu inwestycji zostały ze sobą skoordynowane – mówi Bolesław Knapik, prezes zarządu spółki Tramwaje Śląskie.

W efekcie prowadzonego przez spółkę postępowania przetargowego, spośród 10 oferentów, generalnym wykonawcą prac w Mikulczycach została wybrana firma NJN Damian Kłosek z Knurowa z ofertą opiewającą na ok. 22,6 mln zł netto. W piątek 19 listopada 2021 r. w siedzibie spółki Tramwaje Śląskie w Chorzowie strony podpisały umowę. – Generalny wykonawca ma od dziś dokładnie rok na realizację prac. To jak najbardziej realny termin i liczymy, że zostanie dotrzymany. Prace rozpoczną się praktycznie od razu po podpisaniu umowy – zaznacza prezes Bolesław Knapik.

Od soboty 20 listopada 2021 r. do odwołania wstrzymany zostanie ruchu tramwajów do Mikulczyc a linia nr 3 obsługiwana będzie wagonami dwukierunkowymi, kursując na skróconej trasie: Makoszowy Pętla – Zabrze Pole Ludwik. Uruchomiona zostanie przez ZTM autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-3, kursując w relacji: Zabrze pl. Teatralny – Mikulczyce Zwrotnicza.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5