Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Berlin uruchomi metro bez maszynistów

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
03-09-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Berlin uruchomi metro bez maszynistów
fot. WU
Berlińskie Zakłady Komunikacyjne (BVG) planują uruchomienie w pełni automatycznych (i autonomicznych - driverless) linii metra, informuje stołeczny dziennik Tagesspiegel, powołując się na zapytanie niemieckich Liberałów wystosowane do komisji komunikacji berlińskiego senatu i uzyskaną przez nich odpowiedź.

Do takiego ruchu przystosowane zostaną najprawdopodobniej linie U5 i U8, przy których już zamontowane są w pełni elektroniczne nastawnie, potwierdziła w rozmowie z gazetą rzeczniczka przewoźnika Petra Nelken. Kupowane po 1995 nowe składy dla metra mogą być szybko dostosowane do trybu automatycznego.

Pierwsze testy składów bez maszynistów przeprowadzono w niemieckiej stolicy jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku na wyłączonych z ruchu odcinkach torów linii U4 i U5. Planowano wtedy przedłużenie linii U5 i uczynienie z niej najnowocześniejszej trasy kolejki podziemnej w kraju. Ostatecznie plany legly w gruzach z uwagi na wysokie koszty przedsięwzięcia.

Pierwszym niemieckim miastem z automatycznym metrem została Norymberga, gdzie już niemal od dekady kursują dwie w pełni autonomiczne linie – U2 i U3, kursujące przez centrum tymi samymi torami co 100 sekund. Co ciekawe, linia U1 prowadzona będzie w dalszym ciągu w klasycznej formie i nie ma planów by to zmienić.

W Monachium automatycznie prowadzone pociągi łączą zaś terminal 2 i budynkiem-satelitą na tutejszym lotnisku. Zastosowane zaś w monachijskim metrze rozwiązania techniczne sprawiają, że składy mogą jechać w pełni automatycznie, natomiast maszynista nadzoruje pracę pojazdu oraz odpowiada za otwieranie i zamykanie drzwi.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5