Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Będzin: Powstanie projekt przebudowy tramwaju wzdłuż Małobądzkiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-10-12 08:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Będzin: Powstanie projekt przebudowy tramwaju wzdłuż Małobądzkiej
fot. Arielbedzin, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Tramwaje Śląskie zleciły wykonanie kolejnego projektu przebudowy torowiska – tym razem w ciągu Małobądzkiej w Będzinie. To jedyny łącznik linii tramwajowych Dąbrowy Górniczej, Będzina i Czeladzi z Sosnowcem i tym samym resztą sieci śląsko-zagłębiowskiej.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Małobądzkiej w Będzinie na odcinku od ronda Czeladzkiego do granicy z Sosnowcem. Dokumentacja ma powstać do końca maja 2017 r. Długość odcinka podlegającego przebudowie wynosi 6000 metrów toru pojedynczego.

Torowisko wzdłuż Małobądzkiej jest dwutorowe i wydzielone w pasie między jezdniami. Szyny są przymocowane do drewnianych podkładów, a sieć trakcyjna podwieszona do słupów oświetleniowych po zewnętrznych stronach jezdni. Po przebudowie torowisko ma być przytwierdzone do strunobetonowych podkładów, a słupy trakcyjne powinny pojawić się w osi torowiska.

Spółka Tramwaje Śląskie sukcesywnie nadrabia zaległości, ogłaszając kolejne przetargi na projekty dla remontów infrastruktury tramwajowej. Remont trasy wchodzi w skład większego projektu, który Tramwaje Śląskie chcą zrealizować przy wykorzystaniu środków unijnych. Obejmuje on remont blisko 100 km torowiska, budowę trzech nowych tras tramwajowych w Katowicach i Sosnowcu, a także zakup 40 tramwajów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bytom: Tory na Zabrzańskiej szykowane do remontu

Przestrzeń

Bytom: Tory na Zabrzańskiej szykowane do remontu

Witold Urbanowicz 11 października 2016

Chorzów: Szykowany remont tramwaju na Hajduckiej

Przestrzeń

Chorzów: Szykowany remont tramwaju na Hajduckiej

Witold Urbanowicz 10 października 2016

Chorzów: Zaprojektują remont torów w ciągu Powstańców

Przestrzeń

Chorzów: Zaprojektują remont torów w ciągu Powstańców

Witold Urbanowicz 06 października 2016

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5