Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Będzie nowy przewoźnik w Wodzisławiu?

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-01-21 14:38
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Będzie nowy przewoźnik w Wodzisławiu?
fot. Hons084, lic. CC BY-SA 3.0Wodzisław Śląski
MZK Jastrzębie szuka przewoźnika, który będzie woził pasażerów w Wodzisławiu Śląskim i okolicach przez dziesięć lat. Zamówienie ma być realizowane od stycznia przyszłego roku.

Według wyliczeń zamawiającego zakres przetargu to ok. 1,1 mln wozokilometrów rocznie. MZK żąda do realizacji minimum 15 autobusów 12–metrowych i 3 autobusów w wersji MIDI (co najmniej 7,5 metrowych i mieszczących minimum 35 osób), które będą wykorzystywane na liniach przebiegających przez wąskie ulice). Dodatkowo przewoźnik musi dysponować minimum po jednym autobusie rezerwowym obu typów.

12–metrowe autobusy muszą być w całości niskopodłogowe, posiadać klimatyzację o mocy chłodniczej 30 kW, oraz sześć przesuwanych okien. W przypadku mniejszych pojazdów wymagana jest klimatyzacja o mniejszej mocy, dwa przesuwne okna i niska podłoga w minimum 35 proc. pojazdu. Oba typy autobusów musza być wyposażone w silniki spełniające normę Euro 6.

Od oferentów, którzy mają czas na składanie swoich propozycji do 24 lutego, wymaga się doświadczenia w postaci zrealizowania w ciągu ostatnich trzech lat podobnych usług w wysokości minimum 800 tys. wozokilometrów.

O wyborze przewoźnika zdecyduje w 90 proc. kryterium ceny. Pozostałe punkty zostaną przyznane za zadeklarowanie realizacji usługi taborem w całości nowym (przy czym to pozacenowe kryterium nie jest stopniowane, w przypadku gdy nie wszystkie autobusy będą nowe, przewoźnik nie dostanie punktów. W przypadku deklarowanej ceny za wozokilometr chętni powinni zadeklarować ceny netto dla pojazdów dłuższych (które, jak się szacuje, przejadą 8,5 mln wozokilometrów) i krótszych (2,5 mln wozokilometrów) i wyliczyć według podanego wzoru cenę netto dla całego zamówienia oraz, po dodaniu VAT, cenę brutto. Zadeklarowana cena ma być kompletna, tzn. zawierać koszty, pracy, paliwa, utrzymania taboru i bazy, a także opłaty.

Wodzisław jest pod względem transportowym mocno rozdrobniony. W granicach miasta kursują autobusy, których organizatorem jest urząd miasta, poza nimi również pojazdy organizowany przez wspomniany MZK Jastrzębie, a także komercyjne linie Kłosok Żory, a połączenia z ościennymi gminami obsługuje też PKS Racibórz.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Komunikacja

Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Jakub Dybalski 12 kwietnia 2016

Zgorzelec szuka przewoźnika po raz trzeci

Komunikacja

Zgorzelec szuka przewoźnika po raz trzeci

Jakub Dybalski 08 kwietnia 2016

Radom. Kolejny przetarg dekady. Co z  ITS Michalczewski?

Komunikacja

Radom. Kolejny przetarg dekady. Co z ITS Michalczewski?

Jakub Dybalski 12 października 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5