Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Aż 87 hybrydowych Solarisów wyjedzie na ulice Barcelony i okolic

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2022-04-03 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Solaris

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Aż 87 hybrydowych Solarisów wyjedzie na ulice Barcelony i okolic
fot. Solaris
Solaris zdobył zamówienie na 87 autobusów hybrydowych, które będą obsługiwać metropolitalny obszar Barcelony. Hybrydową flotą będzie zarządzać AMB (Area Metropolitana de Barcelona), instytucja zarządzająca miejskim transportem w mieście i sąsiednich gminach. Dostawy niskoemisyjnych Urbino rozpoczną się w listopadzie 2023 roku.

Na ulice słonecznej metropolii Barcelony i okalających ją 36 gmin wyjedzie 87 autobusów hybrydowych marki Solaris. 12-metrowe pojazdy Urbino 12 hybrid dołączą do 30 identycznych modeli, które AMB (Area Metropolitana de Barcelona), zarządzające miejskim transportem w obszarze metropolitalnym Barcelony, zamówiło od producenta w marcu 2021. Ta inwestycja jest spójna z kierunkiem obranym przez największe miasto Katalonii, by od 2021 roku kupować wyłącznie pojazdy nisko- lub bezemisyjne. Umowę przetargową Solaris podpisał z lokalnym przewoźnikiem TMB (należący do AMB), ale hybrydowe Solarisy, tak jak i poprzednie 30 pojazdów, włączone zostaną do floty AMB (Area Metropolitana de Barcelona) i będą kursować także po ulicach gmin okalających Barcelonę.

Wszystkie zamówione pojazdy będą cechować się wyposażeniem podobnym do tego, jakie posiadają modele zamówione w 2021 roku. Na pokładzie będzie znajdował się napęd hybrydowy, składający się z elektrycznego silnika trakcyjnego oraz silnika spalinowego o mocy ponad 150 kW, spełniającego normę Euro 6. Dzięki superkondensatorom, magazynującym i wykorzystującym energię pozyskiwaną z rekuperacji, autobusy osiągną niższe zużycie energii i tym samym – poziom emisji. Podobną oszczędność energii zapewni funkcjonalność Arrive & Go, czyli system, który wyłącza silnik podczas podjeżdżania do przystanku, ponownie włączając go podczas odjazdu. Praca wyłącznie na silniku elektrycznym zmniejsza hałas i emisję spalin w danym miejscu – z korzyścią dla mieszkańców miast. Pracując w trybie Arrive & Go, autobusy będą ostrzegać pieszych o obecności pojazdu z napędem elektrycznym za pomocą sygnałów dźwiękowych.

Komfort pasażerów zwiększy klimatyzacja całopojazdowa, gniazda USB dostępne dla wszystkich podróżujących, a także nowoczesny system informacji pasażerskiej i białe tablice LED. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, plastikowe elementy siedzeń pasażerów zostaną pokryte powłoką antybakteryjną. Bezpieczeństwo zwiększą także kamery w miejscu tradycyjnych lusterek bocznych. System ten gwarantuje kierowcy lepszą widoczność w silnym słońcu, w czasie deszczu oraz po zmroku. Do dyspozycji kierowców oddany zostanie szereg rozwiązań wspierających komfort ich pracy, w tym kabina typu zamkniętego, dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Z kolei system Eco Driver Advisor będzie odpowiadał za kontrolę i wsparcie ekonomicznej jazdy.

W Barcelonie jeździ już ponad 100 autobusów marki Solaris, w tym niemal 90 pojazdów hybrydowych i 19 elektrycznych. Solaris jest europejskim liderem w sprzedaży i produkcji autobusów nisko- i zeroemisyjnych. W ostatnich latach, hiszpańscy przewoźnicy poprzez swoje ekologiczne zakupy powodują, że rynek ten urasta do jednego z kluczowych jeśli chodzi o przejście w kierunku bezemisyjnej mobilności. Solaris jest jednym z głównych dostawców zeroemisyjncyh pojazdów komunikacji publicznej dla tego rynku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5