Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Aż 10 ofert na drugi tor na Chorzowskiej w Świętochłowicach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-11-09 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Aż 10 ofert na drugi tor na Chorzowskiej w Świętochłowicach
fot. GSV
Dawno nie było takiego urodzaju, jeżeli chodzi o liczbę ofert w przetargu tramwajowym. O zamówienie Tramwajów Śląskich na przebudowę trasy w Świętochłowicach w ciągu ul. Chorzowskiej ubiega się aż 10 podmiotów. Efektem robót będzie drugi tor, co pozwoli na zwiększenie częstotliwości kursowania tramwajów.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach na odcinku od skrzyżowania z Bytomską do ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej z dobudową drugiego toru. Dokładnie inwestycją objętych zostanie ok. 5300 metrów toru pojedynczego. Więcej o zakresie prac pisaliśmy tutaj. W wyniku inwestycji przepustowość tej trasy zwiększy się praktycznie dwukrotnie.

W piątek 8 listopada upłynął termin składania ofert. Tramwaje Śląskie będą miały w czym wybierać: w sumie wystartowało 10 podmiotów. W budżecie, określonym na kwotę 40,8 mln zł brutto, zmieściło się pięć firm. Najtańszą propozycję złożyło konsorcjum firm Spec Bruk z Libiąża, Spar-Tor z Krakowa i Progreg Budownictwo z Krakowa, które proponuje 36,521 mln zł brutto. NDI złożyło ofertę na 37,535 mln zł brutto. Balzola zaproponowała 39,938 mln zł brutto, a KZN Rail – 39,471 mln zł brutto. ZUE jest gotowe wykonać prace za 40,406 mln zł brutto.

Pozostałe oferty przekraczają budżet. Konsorcjum Silesia Invest oraz Tor-Kar-Sson złożyło ofertę na 41,080 mln zł brutto. Tor-Krak proponuje 41,106 mln zł brutto, Trakcja PRKiI – 46,4723 mln zł brutto, a Aldesa Construcciones i Coalvi – 49,951 mln zł brutto.

O wyborze zdecydują cena (80%), gwarancja (10%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (10%). Na realizację zamówienia przeznaczono 16 miesięcy.


Zakres inwestycji,  mat. Tramwaje Śląskie

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Roboty tramwajowe w centrum Zabrza zakończą się później

Przestrzeń

Roboty tramwajowe w centrum Zabrza zakończą się później

Witold Urbanowicz 08 listopada 2019

Sosnowiec: Pięć ofert na przedłużenie linii tramwajowej na os. Zagórze

Przestrzeń

Sosnowiec: Pięć ofert na przedłużenie linii tramwajowej na os. Zagórze

Witold Urbanowicz 28 października 2019

Tramwaje Śląskie z nowymi zapowiedziami. Już nie Bartel

Komunikacja

Tramwaje Śląskie z nowymi zapowiedziami. Już nie Bartel

Witold Urbanowicz 15 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5