Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Autosan z umową na modernizację kolejnych częstochowskich hybryd

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-05-05 16:43
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Autosan z umową na modernizację kolejnych częstochowskich hybryd
fot. D. Wójcik
W środę (5 maja) MPK Częstochowa zawarło umowę z Autosanem na doprowadzenie do sprawności technicznej 24 hybryd gazowo-elektrycznych Solbusa. Realizacja umowy zakończy się na początku 2023 r.

Przedmiotem umowy jest doprowadzenie do sprawności technicznej oraz uzyskanie dopuszczenia do ruchu 24 autobusów hybrydowych (o napędzie gazowo-elektrycznym) marki Solbus SM 12HL. Zakres prac obejmuje montaż pakietu baterii trakcyjnej w technologii litowej, rozdzielni wysokiego napięcia, przegląd, naprawę i modyfikację instalacji 24V oraz HV, zmiana oprogramowania sterowników zamontowanych w pojeździe, odpowiedzialnych za sterowanie napędem hybrydowym, a także pracą urządzeń pokładowych, montaż trójstanowego przełącznika monostabilnego zamontowanego na desce rozdzielczej autobusu, umożliwiającego wybór trybu jazdy, wzmocnienie węzłów kratownicy przedniego zawieszenia, dodatkowe wygłuszenie komory silnika, przegląd i dopuszczenie zbiorników oraz instalacji CNG do eksploatacji.

Po przeprowadzonej modernizacji autobusy nadal pozostaną hybrydami gazowo-elektrycznymi, natomiast największe zmiany nastąpią w sposobie zarządzania mocą i rekuperacją. Realizacja umowy, zawartej 5 maja 2021 r., zakończy się na początku 2023 r. Pierwsze cztery pojazdy powinny być gotowe w ciągu miesiąca od zawarcia umowy. Kolejne 10 pojazdów powinno być dostosowane w ciągu 11 miesięcy od zawarcia umowy, a pozostałe 10 – w ciągu 18 miesięcy.

MPK Częstochowa kupiło w sumie 40 hybryd elektryczno-gazowych od firmy Lider Trading, reprezentującej upadłego już Solbusa. Po pożarze jednego z pojazdów w 2017 r. wszystkie pozostałe zostały prewencyjnie odstawione. W czerwcu 2020 r. zaprezentowano pierwszą hybrydę po przeróbce przeprowadzonej przez firmę Autosan. Pojazd jest eksploatowany bez awarii.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Autosan doprowadzi do sprawności 24 częstochowskie hybrydy

Komunikacja

Autosan doprowadzi do sprawności 24 częstochowskie hybrydy

Witold Urbanowicz 29 kwietnia 2021

Pierwszy elektrobus Autosana dla Częstochowy gotowy

Komunikacja

Pierwszy elektrobus Autosana dla Częstochowy gotowy

Witold Urbanowicz 14 kwietnia 2021

Komunikacja miejska w Częstochowie coraz bardziej elektryczna

Komunikacja

Komunikacja miejska w Częstochowie coraz bardziej elektryczna

Dominik Wójcik 04 marca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5