Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Autosan i Solaris za drogie dla podrzeszowskich gmin

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-29 16:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Autosan i Solaris za drogie dla podrzeszowskich gmin
fot. Solaris
Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie rozstrzygnął przetarg na zakup 15 autobusów o długości ok. 12 metrów. Oferty, które wpłynęły w postępowaniu, okazały się dla zamawiającego zbyt drogie. To już kolejna próba zakupu pojazdów.

Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie prowadzi przetarg na dostawę 15 nowych autobusów. Zamawiający wymaga miejskich autobusów o długości 11,5-12,5 m, mogących pomieścić min. 90 podróżnych, w tym min. 29 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW, spełniający normę Euro 6. Przewidziano drzwi w układzie 2-2-2, elektroniczną i głosową informację pasażerską, monitoring, system pomiaru pasażerów oraz po cztery ładowarki USB na autobus.

Niespełna dwa tygodnie temu minął termin składania ofert. W postępowaniu wystartowały dwie firmy. Autosan zaproponował 17,3 mln zł brutto. Pojazd ma pomieścić co najmniej 104 podróżnych, w tym 14 na miejscach siedzących. Producent zaoferował ponadto poszycie boczne z podziałem poziomym i pionowym. Drugim oferentem jest Solaris, który jest w stanie dostarczyć pojazdy za 19,7 mln zł brutto. Producent zaoferował pojazd, który pomieści 95-103 podróżnych, w tym co najmniej 14 na miejscach siedzących. Zgodnie z ofertą Solaris zaproponował poszycie tylko z podziałem pionowym.

Obie oferty przekraczają kosztorys zamawiającego, który planował przeznaczyć na realizację zamówienia 16,1 mln zł brutto, choć różnica w cenie do najtańszej oferty nie jest duża. Pomimo tego zamawiający postanowił unieważnić postępowanie właśnie z uwagi na przekroczenie budżetu. Być może na decyzję tę wpłynęły doświadczenia związane z jednym z poprzednich postępowań – w którym wygrał Autosan, ale do podpisania umowy nie doszło.

Zakup jest realizowany w ramach projektu unijnego. W skład związku wchodzi dziewięć gmin: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn. Obsługuje on 14 linii podmiejskich prowadzących do Rzeszowa.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Podrzeszowskie gminy z ofertami od Autosanu i Solarisa

Komunikacja

Podrzeszowskie gminy z ofertami od Autosanu i Solarisa

Witold Urbanowicz 18 stycznia 2019

Rzeszów. Autosan nie poradził sobie z wygranym przetargiem

Komunikacja

Rzeszów. Autosan nie poradził sobie z wygranym przetargiem

Jakub Dybalski 13 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5