Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Autobusy z Polskiego Ładu pojawią się w powiatach bełchatowskim i jasielskim

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-11-24 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Autobusy z Polskiego Ładu pojawią się w powiatach bełchatowskim i jasielskim
fot. PKS Bełchatów
Kolejne projekty autobusowe, które otrzymały dofinansowanie z Polskiego Ładu dotyczą zakupu pojazdów przez powiat bełchatowski, a także Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim. Oba podmioty kupią autobusy, które będą obsługiwać powiatowe trasy autobusowe, uruchamiane odpowiednio przez Związek, jak i PKS Bełchatów. W obu przypadkach preferowane pojazdy mają spełniać normę Euro 6.

W ciągu ostatnich tygodni opisujemy kolejne wnioski transportowe, które uzyskały dofinansowanie z Polskiego Ładu. Teraz przyszedł czas na kolejne, które dotyczą zakupu autobusów. Ich autorami są powiat bełchatowski, a także Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim. Powiat bełchatowski kupuje autobusy, które trafią, do należącego do samorządu, PKS Bełchatów.

PKS Bełchatów zyska kolejne pojazdy

Powiat z siedzibą w Bełchatowie planuje zakup aż 15 autobusów, z czego jeden z nich ma być autobusem turystycznym, który będzie w stanie pomieścić maksymalnie 60 osób. Wg. szacunków samorządu, jego cena może wynieść około 850 tysięcy złotych. Pozostałe 14 autobusów ma służyć na regularnych liniach obsługiwanych przez PKS. 9 z nich ma mieścić między 28, a 50 pasażerami, a pozostałe 5 pojazdów ma zabierać na pokład do 23 osób. Co ciekawe wszystkie 15 autobusów może być używanych i mieć maksymalnie 3 lata.

Pojazdy muszą też spełniać normę spalania Euro 6, a przewoźnik dostał na realizację projektu 4,25 mln złotych. Całkowita wartość zakupu pojazdów to zdaniem powiatu 5 milionów złotych. Na ten moment samorząd nie jest w stanie określić na jakich trasach będą kursować nowo zakupione autobusy.

Nowe autobusy w powiecie jasielskim

Kolejny wniosek, który uzyskał dofinansowanie to ten autorstwa Powiatowo-Gminnego Związku Komunikacyjnego w Powiecie Jasielskim. Dzięki niemu nowe autobusy pojawią się na trasach tego powiatu. Jak informuje nas Wojciech Czyż, z PGZK, związek planuje zakup 9 autobusów z napędem tradycyjnym, spełniających normę Euro 6. Czyż dodaje też, że na ten moment nie można określić szczegółowej specyfikacji nowych pojazdów.

Związek otrzymał na realizację zadania ponad 5,697 miliona złotych, a całkowita wartość inwestycji to prawie 6,704 miliona złotych. Autobusy mają zostać zakupione do końca 2022 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jedlińsk kupi gimbusa. Pomoże Polski Ład

Komunikacja

Jedlińsk kupi gimbusa. Pomoże Polski Ład

Jakub Rösler 10 listopada 2021

Gmina Bochnia kupuje autobusy z Polskiego Ładu

Komunikacja

Gmina Bochnia kupuje autobusy z Polskiego Ładu

Jakub Rösler 09 listopada 2021

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5