Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Autobusowa Łódź Fabryczna wreszcie z informacją

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
15-02-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Autobusowa Łódź Fabryczna wreszcie z informacją
Fot. Kasper FiszerWielostanowiskowy Przystanek Autobusowy Łódź Fabryczna
Standard obsługi podróżnych na autobusowym dworcu Łódź Fabryczna niebawem zmieni się w sposób znaczący. Po przeszło roku od rozpoczęcia działalności Wielostanowiskowego Przystanku Autobusowego otwarte zostanie pierwsze okienko znajdujące się w hali odjazdów. Powstanie w nim informacja, która będzie również świadczyć usługi za pośrednictwem infolinii.

Po przeszło roku praktycznie bezobsługowego funkcjonowania dworca autobusowego Łódź Fabryczna podróżni będą mogli liczyć na znaczną poprawę dostępności informacji pasażerskiej. Od początku pracy Wielostanowiskowego Przystanku Autobusowego, jak oficjalnie określany jest dworzec, informujemy o trudnościach w tym zakresie. Choć WPA ma być głównym punktem dalekobieżnej komunikacji autobusowej w mieście, nie ma tam kasy biletowej, nie są podawane komunikaty głosowe o odjazdach, a godzin kursów nie znajdziemy na jednej stronie w internecie (nie wszystkie kursy są widoczne w zewnętrznych wyszukiwarkach połączeń, a każdy z przewoźników informuje jedynie o swoich odjazdach).

Miasto ogłasza przetarg m.in. na udzielanie informacji

Miasto przygotowuje się jednak do ogłoszenia przetargu na realizację całodobowej obsługi WPA. Jego rozstrzygnięcie nie zniweluje co prawda wszystkich problemów, ale będzie stanowić duży krok naprzód w zakresie obsługi podróżnych. – Wspomniane zadanie jest kontynuacją obecnej obsługi dworca, którą powiększymy o informację pasażerską. Na Dworcu Fabrycznym pojawi się punkt informacji pasażerskiej wraz z infolinią o wszystkim tym, co dzieje się na części autobusowej – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi.

Postępowanie najprawdopodobniej ruszy w marcu, a więc piętnaście miesięcy po otwarciu „wielostanowiskowego przystanku”. W tym czasie miastu udało się co prawda przejąć znaczną część ruchu z należącego do PKS Łódź dworca Łódź Kaliska, ale wykorzystanie WPA jest nadal relatywnie małe. Na 24-stanowiskowym obiekcie rzadko odprawiane są więcej niż dwa kursy jednocześnie.

ZDiT: Wrażenie pustki wynika z braku płyty postojowej

– Mijający rok działalności oceniamy pozytywnie – twierdzi jednak Tomasz Andrzejewski. – Podejmujemy przy tym dalsze korki w celu pozyskania nowych przewoźników czy stworzenia propozycji, które zachęcą firmy do skorzystania z naszego dworca – zapewnia. Przypomina przy tym, że opłata za skorzystanie z WPA wynosi tylko 5 gr za kurs, a więc tyle, co w przypadku każdego innego przystanku miejskiego. – To o wiele mniej niż m.in. na Dworcu Kaliskim – zaznacza nasz rozmówca.

– Na Dworcu Fabrycznym nie ma płyty postojowej, stąd wrażenie, że perony są niewykorzystywane, bo służą tylko podczas obsługi pasażerów – dodaje przy tym przedstawiciel zarządcy WPA. – Obecnie na dworcu autobusowym realizujemy 107 kursów do prawie 80 miejscowości, w tym w pięciu kierunkach zagranicznych – wylicza. Zaznacza przy tym, że z Fabrycznego korzystają zarówno przewoźnicy lokalni, jak i duże spółki działające w skali kraju.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5