Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Nareszcie autobus na ul. Mierzejowej

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-08-31 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Nareszcie autobus na ul. Mierzejowej
Fot. UML Łódź
Znika biała plama na komunikacyjnej mapie miasta. Przebudowa ul. Mierzejowej pozwoliła na uruchomienie nowego połączenia, które znacznie skróci czas podróży i zapewni dostęp do transportu publicznego, dużej części mieszkańców Rudy - podaje miasto.

Nowe połączenie uruchomione zostanie 1 września. Na nowej trasie autobusu zaplanowane zostały cztery pary przystanków. Dwie na ul. Mierzejowej przy Długiej oraz Koszalińskiej, oraz dwie para przystanków na ul. Farnej przy Albańskiej i Plażowej. Wszystkie funkcjonować będą jako przystanki na żądanie. Do tej pory ze względu na infrastrukturę była to biała plama na komunikacyjnej mapie miasta - przyznaje samorząd.

- Dzięki przebudowie w której zaplanowaliśmy infrastrukturę przystankową, możemy znacząco skrócić czas podróży mieszkańcom Rudy Pabianickiej zamieszkującym pomiędzy ul. Pabianicką, a ul. Rudzką. Dzięki nowemu połączeniu zapewnimy bezpośredni dojazd do centrum osiedla, na Górniak, Retkinię czy do ważnych dla mieszkańców Rudy punktów usługowych i handlowych. Ponadto komunikacja miejska zapewni dojazd do cmentarza przy ul. Mierzejowej do którego od najbliższych przystanków było ok. 15 minut pieszo. To bardzo ważne choćby w okresie Wszystkich Świętych - podkreśla miasto.

Po ul. Mierzejowej od 1 września kursować będzie linii 68, która nie będzie miała już dwóch wariantów trasy, tylko na stałe zagości na trasie z Retkini do placu Niepodległości kursując właśnie przez ul. Mierzejową. Tak ułożona trasa zapewni bezpośrednie połączenie i odpowie na zgłaszane potrzeby pasażerów. Wraz z nową trasą linii 68, zmieni się oznaczenie na linii 50, która kursować będzie wyłącznie do Rzgowa. Nie będzie wariantu 50A, kursującego do cmentarza w Starej Gadce.

Nowa trasa linii 68 Plac Niepodległości – Retkinia:

PL. NIEPODLEGŁOŚCI - Pabianicka, Rudzka, Farna, Konna, Mierzejowa, Pabianicka, Chocianowicka, Łaskowice, Sanitariuszek (z podjazdem pod GOŚ), Maratońska, Popiełuszki – RETKINIA
RETKINIA - Popiełuszki, Maratońska, Sanitariuszek (z podjazdem pod GOŚ), Łaskowice, Chocianowicka, Pabianicka (zawrotka na rondzie Pietrzaka), Mierzejowa, Konna, Farna, Rudzka, Pabianicka, Rzgowska - PL. NIEPODLEGŁOŚCI

Rozkłady jazdy linii 68 z krańcówek do pobrania

Uruchomione zostaną przystanki na żądanie:
 • Mierzejowa - Długa (2360) - kier. wsch.
 • Mierzejowa - Długa (2361) - kier. zach.
 • Mierzejowa - Koszalińska (2362) - kier. wsch.
 • Mierzejowa - Koszalińska (2363) - kier. zach.
 • Farna - Zarzeczna (2364) - kier. wsch.
 • Farna - Zarzeczna (2365) - kier. zach.
 • Farna - Plażowa (2366) - kier. wsch.
 • Farna - Plażowa (2367) - kier. zach.

Jednocześnie poniższe przystanki zmienią status na "na żądanie":
 • Chocianowicka 95 (0087)
 • Chocianowicka 143 (0083)
 • Chocianowicka 143 (0088)
 • Chocianowicka 199 (0089)

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódzki Rower Publiczny: Uruchomienie 31 lipca

Mobilność

Łódzki Rower Publiczny: Uruchomienie 31 lipca

Roman Czubiński 17 lipca 2021

Łódź: Znamy zwycięzców programu #TowaRower

Mobilność

Łódź: Znamy zwycięzców programu #TowaRower

Roman Czubiński 07 lipca 2021

Łódź: Start programu „TowaRower” dla przedsiębiorców

Mobilność

Łódź: Start programu „TowaRower” dla przedsiębiorców

Roman Czubiński 05 czerwca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5