Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Autobus połączy Olsztyn z Olsztynkiem. Podpisano porozumienie

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2018-09-19 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Autobus połączy Olsztyn z Olsztynkiem. Podpisano porozumienie
fot. MJ
Olsztynek dołączy do grona miast, które zdecydowały się skorzystać z usług MPK Olsztyn do zapewnienia swoim mieszkańcom bezpośredniego połączenia z Olsztynem. Od 1 października linia autobusowa nr 129 połączy nie tylko Stawigudę, ale również dotrze dalej – do Olsztynka. Podpisano w tej sprawie porozumienie.

Z początkiem roku szkolnego w Olsztynie uruchomiono nową linię podmiejską – 129. Połączyła on Olsztyn ze Stawigudą i Gryźlinami. Teraz autobus wydłuży swoją trasę. Bezpośrednim połączeniem ze stolicą Warmii i Mazur zainteresowane okazały się władze Olsztynka. We wtorek (18.09.) podpisano porozumienie.

– Bardzo mnie cieszy, że kolejny samorząd zdecydował się nawiązać z nami współpracę – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. – Trzeba pamiętać, że każdego dnia do naszego miasta z okolicznych gmin wjeżdża ok. 17 tys. aut. Dlatego im sprawniejszy i działający na większą skalę będzie transport zbiorowy, tym łatwiej będzie nam wspólnie rozwiązywać problemy komunikacyjne.

Linia autobusowa nr 129, kursująca już od początku września, teraz będzie dojeżdżać aż do Olsztynka. Pierwsze kursy odbędą się 1 października (poniedziałek). Jej trasa wydłuży się o cztery nowe przystanki: Ameryka, Olsztynek-Skansen, Olsztynek-Zamek oraz Olsztynek. Dodatkowo pasażerowie będą mogli skorzystać z przystanków na żądanie: Hotel Park (w kierunku ul. Tuwima) oraz Bartąg-Kolonia (na DK51, przed skrzyżowaniem z ul. Nad Łyną; w obu kierunkach).

– Zanim zdecydowaliśmy się zasiąść do rozmów, zrobiliśmy rozpoznanie – przyznaje zastępca burmistrza Olsztynka, Bogusław Kowalewski. – Pytaliśmy o ewentualność uruchomienia takiego połączenia zarówno przedsiębiorców, inwestorów, mieszkańców. Zainteresowanie takim rozwiązaniem było bardzo duże, stąd ostateczna decyzja o rozpoczęciu współpracy.

Całą trasę autobus pokona w 40 minut i dotrze do placu Roosevelta. Obecnie do Stawigudy dociera w 25 minut. Urzędnicy nie podają na razie statystyk, ale naocznie stwierdzają, że poranne kursy cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem. Do dyspozycji mieszkańców będzie codziennie osiem par kursów. Co ważne – na całej trasie obowiązuje taki sam cennik biletów jak w Olsztynie.

– Nie wykluczamy, że nasza współpraca zostanie rozszerzona – mówi wójt Stawigudy Irena Derdoń. – Autobusy mogłyby kursować także do Rusi i Bartążka. To wszystko kwestia rozmów – dodaje.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nie tylko Stawiguda, ale i Olsztynek chce autobusy do Olsztyna

Komunikacja

Nie tylko Stawiguda, ale i Olsztynek chce autobusy do Olsztyna

Przemysław Farsewicz 29 sierpnia 2018

Podmiejskie autobusy połączą Stawigudę i Gryźliny z Olsztynem

Komunikacja

Podmiejskie autobusy połączą Stawigudę i Gryźliny z Olsztynem

Przemysław Farsewicz 10 sierpnia 2018

Nowe MAN-y już w Olsztynie

Komunikacja

Nowe MAN-y już w Olsztynie

Przemysław Farsewicz 31 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5