Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Austria wprowadzi jeden roczny bilet na (niemal) całą komunikację

Dalej Wstecz
Autor:

Artur Bogdanowicz

Data publikacji:
2021-08-27 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Austria wprowadzi jeden roczny bilet na (niemal) całą komunikację
fot. AB
Austriacka polityka klimatyczna ma orientować się wokół zasady: szkodliwe dla klimatu zachowania muszą mieć swoją cenę, działania chroniące środowisko muszą być wspierane. Służyć temu ma również zoptymalizowanie i wsparcie komunikacji zbiorowej, i to nie tylko w formie bezpośredniej dotacji dla przewoźników, ale również poprzez konkurencyjne cenowo bilety, a zwłaszcza oferty okresowe.

Do wprowadzenia sztandarowego produktu przygotowywano się od wielu lat. Ale teraz oficjalnie ogłoszono w końcu start „KlimaTicketNow”. Będzie on miał swoją premierę 26 października. Z jednym rocznym biletem korzystać będzie ze wszystkich środków transportu. Regularna cena na przejazdy wszystkimi pojazdami komunikacji po całym kraju (również przewoźników prywatnych, Westbahn i Regiojet) wynosić będzie 1.095 euro, w promocyjnej ofercie na start 949 euro. Zniżkowy bilet za 75% ceny wykupić będą mogli seniorzy powyżej 64 roku życia i młodzież do 25 roku życia, jak również osoby niepełnosprawne. Przewidziano też ofertę rodzinną. Austriacki rząd dofinansuje ten projekt w przyszłym roku kwotą 150 mln euro.

Radość nieco psuje fakt, że nie wszystkie kraje związkowe i przewoźnicy Austrii ostatecznie przystąpili do projektu. Wciąż prowadzone są bowiem rozmowy z zakładami miejskimi we Wiedniu (Wiener Linien), przewoźnikiem Wiener Lokalbahnen, Raaber Bahn (linia Wiedeń-Deutschkreutz), NÖVOD i autobusowym przewoźnikiem regionalnym związku komunikacyjnego VOR. Obserwatorzy liczą jednak na porozumienie najpóźniej z końcem roku.

Dla porówanania, niemiecka Bahncard 100, umożliwiająca kolejowe przejazdy po całym kraju włącznie z komunikacją miejską w prawie wszystkich miastach, kosztuje 4.027 euro. Szwajcarski abonament generalny to wydatek rzędu 3.860 franków.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W Zielonej Górze cięcia w rozkładach jazdy

Komunikacja

W Zielonej Górze cięcia w rozkładach jazdy

Jakub Rösler 26 sierpnia 2021

Poznań: Ulica Wawrzyniaka na nowo

Przestrzeń

Poznań: Ulica Wawrzyniaka na nowo

Jakub Rösler 26 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5