Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Austria. Biletomaty Mery zadebiutują w Vorarlbergu

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2018-10-01 11:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Austria. Biletomaty Mery zadebiutują w Vorarlbergu
fot. VVV/Mera Systemy
Mera Systemy z Grodziska Mazowieckiego, jako podwykonawca berlińskiego IVU, dostarczy biletomaty na rynek austriacki. Urządzenia wyprodukowane przez Merę poprawią jakość transportu publicznego w regionie Alp Wschodnich.

Polska firma Mera Systemy projektuje i produkuje samoobsługowe systemy sprzedaży biletów w transporcie publicznym, czyli m.in. popularne wśród pasażerów automaty biletowe. Z kolei niemiecka IVU specjalizuje się w rozwiązaniach IT zwiększających efektywność przewoźników kolejowych i autobusowych.

IVU wraz z Mera Systemy, jako podwykonawcą, złożyła ofertę w ramach ogólnoeuropejskiego przetargu na wdrożenie systemu sprzedaży biletów oraz kontroli ruchu dla VVV - Stowarzyszenia Transportu Publicznego w Vorarlbergu, austriackim kraju związkowym. VVV Vorarlberg łączy 26 operatorów autobusowych, kolejowych oraz regionalne połączenia Austriackich Kolei Federalnych (ÖBB) i Montafonerbahn AG. Oferta złożona przez IVU w partnerstwie z Merą Systemy okazała się najkorzystniejszą. Wdrożone systemy mają poprawić jakość transportu publicznego w całym regionie Alp Wschodnich.

W ramach zamówienia dla VVV Mera Systemy zaprojektuje, wyprodukuje i dostarczy 70 mobilnych automatów biletowych. Biletomaty trafią do Vorarlberga w I kwartale 2019. Dla spółki to pierwszy kontrakt na rynku austriackim.

- Przez ostatnie lata koncentrowaliśmy się na rynku polskim. Umocniliśmy swoją pozycję w segmencie systemów sprzedaży biletów w transporcie publicznym. Teraz naszym celem jest również rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych. W marcu zamówienie na biletomaty stacjonarne złożył niemiecki FlixBus, który jest niekwestionowanym liderem przewozów międzymiastowych w Europie. Na Białorusi obecnie są testowane nasze biletomaty. A wejście na rynek austriacki i współpraca z VVV to potwierdzenie, że ekspansja zagraniczna jest dobrą strategią rozwoju naszej firmy – mówi Adam Filutowski, prezes Mery Systemy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Mera dostarczy 24 „flixbusowe" biletomaty do metra

Komunikacja

Warszawa. Mera dostarczy 24 „flixbusowe" biletomaty do metra

Jakub Dybalski 20 września 2018

Warszawa. Ponad połowa biletów sprzedawana w biletomatach

Mobilność

Warszawa. Ponad połowa biletów sprzedawana w biletomatach

jd/inf. pras. 06 września 2018

Grudziądz. Mera Systemy dostarczy 22 biletomaty

Komunikacja

Grudziądz. Mera Systemy dostarczy 22 biletomaty

Jakub Dybalski 03 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5