Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Ateny: 25 nowych tramwajów Astom Citadis X05

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2022-01-16 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Alstom

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ateny: 25 nowych tramwajów Astom Citadis X05
fot. Alstom
Ateny: 25 nowych tramwajów Astom Citadis X05
Ateny: 25 nowych tramwajów Astom Citadis X05
Ateny: 25 nowych tramwajów Astom Citadis X05
Ateny: 25 nowych tramwajów Astom Citadis X05
Tramwaje Alstom Citadis X05 najnowszej generacji od grudnia przewożą pierwszych pasaże-rów w Atenach. Według prognoz, linią, która łączy centrum Aten z wybrzeżem Morza Egejs-kiego, codziennie podróżować będzie ponad 60 tys. osób. Przed wprowadzeniem do eksploatacji testy dynamiczne (bez pasażerów) pomyślnie ukończyło 25 tramwajów, pokonując łącznie ponad 15 tys. kilometrów po ateńskiej sieci miejskiej.

dumni. Citadis X05 jest najnowszym produktem ewolucji udanej serii tramwajów. Podczas niedawno zakończonych prób po raz kolejny udowodnił swoją niezawodność i wykazał się osiągami, swoim stylem doskonale wpisując się w klimat Aten – podkreśla Stavros Vlachos, dyrektor zarządzający Alstom Greece.

To pierwsza transza tramwajów Alstom, które będą poruszać się po Grecji – w 2018 roku Attiko Metro, zarząd transportu miejskiego w Atenach, złożył zamówienie na 25 pojazdów Alstom. Maksymalna prędkość w istniejącej i planowanej sieci wyniesie 70 km/h.

Oprócz produkcji i dostawy tramwajów Alstom przeprowadza również lokalne testy, zapewnia szkolenia i świadczy trzyletnie usługi gwarancyjne, a także dostarcza części zamienne do pojazdów.

Nowoczesne tramwaje Citadis X05 uzupełnią istniejącą flotę lekkich pojazdów szynowych wyko¬rzystywanych w Atenach i Pireusie. Pięcioczłonowe tramwaje mają 33,42 m długości i 2,40 m szerokości, a ich maksymalna pojemność wynosi 294 pasażerów.

Alstom sprzedał ponad 3 tys. pojazdów z gamy Citadis do 60 miast na całym świecie. Od chwili uruchomienia pierwszego tramwaju w 2000 roku pojazdy Citadis pokonały ponad miliard kilometrów i przewiozły 10 miliardów pasażerów. Oprócz Aten tramwaje Citadis X05 zamówiły również takie miasta jak Sydney, Paryż, Nicea, Awinion, Caen, Lusajl i Frankfurt.

Na początku 2000 roku Alstom dostarczył też 28 pociągów metra dla pierwszego projektu kolei podziemnej w Atenach.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Alstom dostarczył pierwsze nowe tramwaje do Aten

Komunikacja

Alstom dostarczył pierwsze nowe tramwaje do Aten

Witold Urbanowicz 15 września 2020

Ateny. Z powodu kryzysu komunikacja miejska jest darmowa

Komunikacja

Ateny. Z powodu kryzysu komunikacja miejska jest darmowa

Jakub Dybalski 01 lipca 2015

Ateny zamawiają 25 tramwajów i wprowadzają nowe bilety

Prawo & Finanse

Ateny zamawiają 25 tramwajów i wprowadzają nowe bilety

Jakub Dybalski 19 listopada 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5