Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Arriva z gazowymi autobusami znów wygrywa w Warszawie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-24 11:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Arriva z gazowymi autobusami znów wygrywa w Warszawie
mat. ZTM Warszawa
Warszawski ZTM rozstrzygnął przetarg na ośmioletnią obsługę komunikacyjną z wykorzystaniem 50 autobusów 18-metrowych. Została wybrana oferta Arrivy, która zaproponowała autobusy CNG z najniższą stawką za wozokilometr.

Przedmiotem ogłoszonego w styczniu przetargu jest obsługa linii od 1 grudnia 2018 r. do końca 2026 r. w wymiarze ok. 4 mln wozokilometrów rocznie. ZTM przeznaczył na to 347,8 mln zł brutto. Przewoźnik ma zapewnić 50 pojazdów w ruchu oraz cztery autobusy rezerwowe. Premiowane są pojazdy gazowe. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (24 kwietnia) zamawiający poinformował o rozstrzygnięciu postępowania, o które ubiegało się czterech znanych już w Warszawie przewoźników. Ostatecznie, zgodnie z przewidywaniami, wybrano ofertę Arrivy Bus Transport, która zaproponowała najniższą stawkę za wozokilometr, wynoszącą 7,97 zł. Firma, podobnie jak inne podmioty, do świadczenia usług wykorzysta MAN-y na CNG.

ZTM tradycyjnie stawia wysokie wymagania względem przewoźnika. Każdy pojazd musi przejść certyfikację zgodności z wymaganiami. Kierowcy powinni posługiwać się językiem polskim co najmniej w stopniu średniozaawansowanym, znać układ komunikacyjny Warszawy oraz przepisy taryfowe i porządkowe. Wymagane są też jednolite stroje. Ponadto przewoźnik musi zatrudniać w oparciu o umowę o pracę. Określone są też szczegółowe wymagania dotyczące zaplecza i zakresu obsługi codziennej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Autobusy z Marek do metra  nawet co pięć minut

Komunikacja

Autobusy z Marek do metra nawet co pięć minut

jd/inf. pras. 13 kwietnia 2018

Warszawa. Nowe wzory biletów. Po angielsku i kolorowo

Komunikacja

Warszawa. Nowe wzory biletów. Po angielsku i kolorowo

jd/inf. pras. 13 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5