Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Arriva w sprawie zamówienia ZTM: Nie było zmowy przetargowej

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-07-18 10:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Arriva w sprawie zamówienia ZTM: Nie było zmowy przetargowej
fot. Crusier, lic. CC BY-SA 3.0
Przewoźnik, który walczył o zwycięstwo w przetargu na obsługę warszawskich linii autobusowych 50 przegubowymi autobusami z napędem gazowym, zapowiedział odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Pod koniec ubiegłego tygodnia warszawski ZTM wykluczył Arrivę z postępowania, bo uznał, że został wprowadzony w błąd.

„W odpowiedzi na Pana pytanie, informujemy, że nie zgadzamy się z przedstawionymi zarzutami i będziemy się odwoływać od decyzji Organizatora do Krajowej Izby Odwoławczej. Jesteśmy przekonani, że na drodze merytorycznej argumentacji wyjaśnimy wszelkie wątpliwości organizatora w obszarach technicznych oraz organizacyjnych. Prawidłowość i rzetelność dokumentów przetargowych w tym procesie została już raz potwierdzona przez Krajową Izbę Odwoławczą, która oddaliła zarzuty w tym samym obszarze” – tłumaczy w przesłanym nam wyjaśnieniu Joanna Parzniewska, rzecznik prasowy spółki.

ZTM postawił Arrivie, której ofertę wybrano w kwietniu jako najkorzystniejszą, trzy zarzuty. Uznał, że spółka, wbrew zapewnieniom, nie ma w Warszawie odpowiednio przygotowanej bazy, która pozwoliłaby na łączną realizację zarówno kontraktu na przegubowe gazowce, jak i podpisanej przed kilkoma tygodniami umowy na przewozy 25 autobusami MIDI. Po drugie, ale w związku z pierwszym, Arriva źle skalkulowała cenę swojej oferty, bo wynajęcie czy organizacja nowej bazy musiałaby ją kosztować więcej, niż założyła. Po trzecie Arriva podpisała umowę z PKS Grodzisk Mazowiecki, dzięki której mogłaby korzystać z jego zajezdni (co i tak, według ZTM, nie umożliwiłoby odpowiedniej realizacji kontraktu), co miałoby być nieuczciwą konkurencją wobec innych oferentów. O szczegółach całej sprawy piszemy tutaj.

„Jednocześnie z całą stanowczością zaprzeczamy jakoby miała miejsce jakakolwiek zmowa przetargowa. Arriva, jako międzynarodowa firma, działa na podstawie rygorystycznych procedur wewnętrznych i spełnia wszelkie kryteria staranności i dbałości o procesy przetargowe. Twierdzenie, że spółka podjęła działania niezgodnie z prawem, stoi w absolutnej sprzeczności ze standardami działania Arriva w Polsce i w Europie i budzi nasz największy sprzeciw” – tłumaczy Parzniewska.

Arriva nie odpowiedziała na nasze pytania o to, dlaczego, co zarzuca jej ZTM, zwlekała ponad miesiąc z przekazaniem koncepcji zaplecza technicznego, a także, jakie będą dalsze losy umowy z PKS Grodzisk Mazowiecki, która – jak się wydaje – może być podstawą do wykluczenia spółki z każdego przetargu, w którym będzie rywalizować z grodziskim przewoźnikiem.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Zaskakujący zwrot. Arriva wyrzucona z przetargu ZTM

Prawo & Finanse

Warszawa. Zaskakujący zwrot. Arriva wyrzucona z przetargu ZTM

Jakub Dybalski 17 lipca 2018

Holandia. Volvo dostarczy elektrobusy do Lejdy

Komunikacja

Holandia. Volvo dostarczy elektrobusy do Lejdy

jd/inf. pras. 02 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5