Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Arriva Bus z umową w Warszawie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-06-23 11:41
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Arriva Bus z umową w Warszawie
fot. Martyn Janduła
Dzisiaj ZTM w Warszawie i Arriva Bus podpisali umowę na obsługę komunikacyjną z wykorzystaniem 50 autobusów 12-metrowych. Obejmuje ona okres do 2024 r. Opóźnia się natomiast rozstrzygnięcie drugiej części przetargu na kolejne 50 wozów.

ZTM w Warszawie prowadzi teraz kolejne przetargi na obsługę komunikacyjną. Zwycięzcą kolejnego – na obsługę komunikacyjną z wykorzystaniem 50 autobusów 12-metrowych – została Arriva Bus Transport Polska. Dzisiaj strony zawarły umowę. W celu realizacji umowy Arriva Bus wprowadzi do ruchu 49 Solarisów z silnikiem diesla i 5 Solarisów hybrydowych.

– Witamy ponownie w Warszawie. ZTM postawił, jak w ostatnich przetargach, dosyć wysokie warunki. Nowy-stary przewoźnik będzie musiał spełnić nasze oczekiwania, jeżeli chodzi o zaplecze techniczne, jak również kwestie związane z zatrudnieniem w oparciu o umowę o pracę – mówi Katarzyna Strzegowska, wicedyrektor ZTM.

Prywatny operator Arriva, która od 2013 r. jest w grupie Deutsche Bahn, nie jest w pełni nowym graczem na rynku Warszawy, choć wcześniej funkcjonował tutaj pod inną marką. – Wracamy do korzeni, do Warszawy. Byliśmy pierwszym prywatnym operatorem w 2000 r., jeszcze jako Connex. Otworzyliśmy nowy rozdział w historii komunikacji miejskiej z 50 autobusami. Cieszymy się, że po 16 latach mogliśmy wrócić. Mogę zapewnić, że zamierzamy zadomowić się na dłużej i startować w kolejnych przetargach – zapewnia Tomasz Rachowicz, prezes Arriva Bus Transport Polska.

Autobusy wejdą do obsługi 1 grudnia tego roku, a umowa obowiązuje do końca listopada 2024 r. Kontrakt zakłada przewozy na poziomie czterech milionów wozokilometrów rocznie (+/- 10%). Arriva będzie korzystała z bazy Michalczewskiego przy ulicy Płochocińskiej.

Nie rozstrzygnięto jeszcze drugiej części przetargu, również na 50 autobusów. Obejmuje ona okres od 1 stycznia 2017 r. Wpłynęły cztery oferty, z czego najtańszą złożył PKS Grodzisk Mazowiecki. – Nadal trwa badanie pod kątem prawno-formalnym kompletności tych dokumentów. Pojawiły się wątpliwości, musieliśmy wzywać wybranych oferentów do uzupełnienia materiałów. Mamy nadzieję, że dosłownie na dniach uda się skompletować cały materiał i będziemy mogli wskazać, kto został wybrany – mówi Strzegowska. – Wszystkie procedury przetargowe kończą się w Krajowej Izbie Odwoławczej, tak jak i ta. Jesteśmy doświadczeni w boju i mamy nadzieję, że w pierwszym podejściu uda nam się wskazać firmę najbardziej godną do świadczenia usług – mówi Witek, dyrektor ZTM.

Jak zaznacza Katarzyna Strzegowska, opóźnienie może spowodować przesuniecie wejścia umowy w życie, co związane jest z czasem potrzebnym na produkcję pojazdów. – Nie będzie sytuacji, w której zabraknie wozów – zapewnia Wiesław Witek, dyrektor ZTM.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Arriva Bus z 22 mln pasażerów w 2015 roku

Komunikacja

Arriva Bus z 22 mln pasażerów w 2015 roku

Martyn Janduła 22 czerwca 2016

Arriva wróci po latach do stolicy z Solarisami

Komunikacja

Arriva wróci po latach do stolicy z Solarisami

Witold Urbanowicz 16 czerwca 2016

Warszawiaków będzie woziła Arriva

Komunikacja

Warszawiaków będzie woziła Arriva

Witold Urbanowicz 12 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5