Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Arabia Saudyjska wstrzymuje większość krajowego transportu

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2020-03-20 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Arabia Saudyjska wstrzymuje większość krajowego transportu
fot. Synaps common, lic. CC A-SA 4.0 International
Od godz. 6 rano w sobotę Arabia Saudyjska wstrzymuje ruch na wszelkich domowych połączeniach lotniczych, kolejowych i autobusowych. Wstrzymany zostanie też ruch taksówek. Przyczyną jest powstrzymanie koronawirusa. Od zakazu są wyjątki, m.in. dla rządowych przewoźników autobusowych, czy transportów do pracy organizowanych przez firmy.

Od sobotniego poranka poruszanie się po Arabii Saudyjskiej będzie utrudnione. Za niepodporządkowanie się grozi grzywna, choć od zakazu, który wprowadzono na 14 dni, są wyjątki.

Jak informuje serwis „Arab News” zakaz nie dotyczy bowiem lotów prywatnych, a także przelotów związanych z celami medycznymi i ratowniczymi. Takie przeloty powinny mieć zezwolenie lokalnej agencji lotnictwa cywilnego. Zakaz nie obejmuje też państwowych przewoźników autobusowych, transportu związanego ze służbą zdrowia, transportu pracowników organizowanego przez firmy, czy transportu kluczowych towarów, takich jak żywność, woda, czy lekarstwa. Spod zakazu wyjęte są kolejowe przewozy towarowe.

Promy kursujące na wyspy Farsan też będą działać, ale z ograniczeniem 100 pasażerów na rejs. Prawo do podróży będą mieli tylko mieszkańcy i pracownicy, rejsy będą niedostępne dla celów turystycznych.

W Arabii Saudyjskiej do piątkowego popołudnia zanotowano 274 przypadki COVID-19, bez przypadków śmiertelnych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5