Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Ambasador Szwajcarii: Polska i Szwajcaria potrzebują się nawzajem

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-11-12 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ambasador Szwajcarii: Polska i Szwajcaria potrzebują się nawzajem
fot. MSZakłady Stadler Polska
Branża transportowa jest przykładem owocnej i korzystnej dla obu stron polsko-szwajcarskiej współpracy gospodarczej – mówił podczas Polsko-Szwajcarskiego Dnia Innowacji ambasador Szwajcarii w Polsce Jürg Burri. Jak dodał, współdziałanie to powinno objąć także sferę systemów transportowych, których wdrażanie jest w Szwajcarii bardzo zaawansowane. Wymianie doświadczeń w tym zakresie miała służyć właśnie tegoroczna edycja konferencji.

Dyplomata zwrócił uwagę, że z punktu widzenia szwajcarskich firm Polska ma wiele atutów jako miejsce inwestycji. Jest ona, przede wszystkim, dużym i chłonnym rynkiem zbytu. – Inwestycja w Polsce może przynieść zagranicznemu przedsiębiorstwu sukces w zdobywaniu tu klientów – zaznaczył Jürg Burri.

– Druga, być może nawet większa zaleta to bardzo konkurencyjna struktura polskiej gospodarki. Można wytwarzać tu produkty przeznaczone dla całej Europy i sprzedawać poza granicami Polski – kontynuował ambasador. Połączenie szwajcarskiego know-how i technologii oraz biegłości polskich pracowników pozwala na zaoferowanie dobrego i atrakcyjnego wyrobu, który można z powodzeniem eksportować. Do zalet naszego kraju zaliczył też sprawny system edukacji branżowej oraz dużą liczbę zdolnych i ambitnych uczniów i absolwentów. – Również polska kultura pracy koresponduje z tą szwajcarską. Jest to solidna podstawa pod budowę gospodarki opartej na wiedzy, o którą zabiegamy – stwierdził.

O tym, że obecność szwajcarskich firm w Polsce jest gruntowna, świadczy – zdaniem dyplomaty – fakt, że w naszym kraju działają także szwajcarskie ośrodki badawczo-rozwojowe i centra innowacji. – To sprawia, że polsko-szwajcarskie partnerstwo gospodarcze jest najsilniejsze, jak to możliwe – ocenił ambasador.

Branża transportowa, z którą wiązał się temat tegorocznej konferencji, jest – według Burriego – doskonałym przykładem. Oprócz produkcji taboru czy elementów infrastruktury ważnym jej elementem są przyjazne dla pasażerów i środowiska systemy transportowe. – Szwajcaria jest jednym z państw przodujących w ich tworzeniu. Jesteśmy gotowi dzielić się tym doświadczeniem i pomagać polskim partnerom w jego adaptowaniu do polskich warunków. Potrzebujemy do tego zarówno doświadczeń szwajcarskich, jak i polskich. Jestem pewien, że inicjatywa PSID będzie w tym pomocna – zadeklarował.

https://youtu.be/eUkwzS0XvHo

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Limmattalbahn – jak lekka kolej odmieniła miasto

Mobilność

Limmattalbahn – jak lekka kolej odmieniła miasto

Roman Czubiński 11 listopada 2020

Szwajcarski sposób na zrównoważoną mobilność

Mobilność

Szwajcarski sposób na zrównoważoną mobilność

Roman Czubiński 03 listopada 2020

Polish-Swiss Innovation Day już jutro!

Mobilność

Polish-Swiss Innovation Day już jutro!

simetra 02 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5