Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Alstom zapewni obsługę serwisową metra w Bukareszcie do 2036 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2022-01-11 10:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Alstom

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Alstom zapewni obsługę serwisową metra w Bukareszcie do 2036 r.
fot. Alstom
Alstom zapewnia nieprzerwanie pełną obsługę serwisową od 2004 roku, zwiększając dostępność pociągów z 56% do 99,96%. Nowa umowa jest ważna do 2036 roku, a jej szacunkowa wartość wynosi 500 mln euro. Koncern zawarł już ponad 50 umów serwisowych na okres co najmniej 20 lat, obejmujących ponad 35 tys. pojazdów na całym świecie.

Przedstawiciele Alstom i Metrorex, operatora sieci metra w Bukareszcie, podpisali umowę na usługi serwisowe na okres 15 lat. Całkowita wartość umowy wynosi 500 mln euro, a jej wartość wynika z szacunkowej liczby kilometrów przejechanych przez pociągi realizujące przewozy. Usługi obejmują naprawy i przeglądy, jak również usługi remontowe dla taboru 82 pociągów w chwili podpisania umowy.

– Dzięki nowej długoterminowej umowie Alstom będzie świadczył usługi serwisowe dla metra w Bukareszcie przez następne 15 lat. Najnowszy kontrakt z Metrorex jest dowodem zaufania klientów do naszych usług i jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani jako długoterminowy part-ner serwisowy – podkreśla Gian Luca Erbacci, prezes regionu Alstom Europe. – Dotychczas Alstom zawarł ponad 50 umów serwisowych na okres co najmniej 20 lat, obejmujących ponad 35 tys. pojazdów na całym świecie. Zobowiązujemy się do zapewnienia obsługi serwisowej na najwyższym poziomie, aby zagwarantować pasażerom bezpieczeństwo, niezawodność i wygo-dę podróży – dodaje.

Alstom zapewnia nieprzerwanie obsługę serwisową dla Metrorex od 2004 roku, modernizując zarówno nowy, jak i stary tabor. Przeprowadzono ponad 60 różnego rodzaju remontów w całym okresie eksploatacji pociągów, poprawiając zarówno ich osiągi, jak i komfort pasażerów.
W sumie 82 pociągi o łącznej liczbie 492 wagonów pokonały w ciągu roku średnio 8,5 mln km. Zespół zajmujący się serwisowaniem taboru liczy ponad 350 osób.

Po dostarczeniu nowych pociągów dla piątej linii metra w wyniku przetargu rozstrzygniętego w ubiegłym roku, począwszy od 2023 roku tabor zostanie uzupełniony o co najmniej 13 nowych pociągów Alstom Metropolis. One również zostaną objęte umową serwisową, co pozwoli na stworzenie dodatkowych miejsc pracy.

Alstom działa w Rumunii od prawie 30 lat. Firma odpowiada za wdrażanie rozwiązań w zakresie sygnalizacji i elektryfikacji na ponad 75 proc. północnego odgałęzienia korytarza kolejowego Ren-Dunaj w Rumunii. Pierwsze rozwiązanie sygnalizacji miejskiej CBTC w kraju jest wdrażane przez Alstom na V linii metra w Bukareszcie. W grudniu ubiegłego roku Alstom podpisał kontrakt na 13 pociągów metra z opcją na kolejne 17 – na potrzeby tej samej linii.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań. Czy 3 dojedzie gdzieś dalej niż Plac Wielkopolski?

Komunikacja

Poznań. Czy 3 dojedzie gdzieś dalej niż Plac Wielkopolski?

Jakub Rösler 11 stycznia 2022

Bukareszt uruchomił piątą linię metra [zdjęcia]

Przestrzeń

Bukareszt uruchomił piątą linię metra [zdjęcia]

Witold Urbanowicz 15 września 2020

Pesa na podbój metra w Bukareszcie. Tym razem się nie udało

Komunikacja

Pesa na podbój metra w Bukareszcie. Tym razem się nie udało

Witold Urbanowicz 21 października 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5