Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Alstom sfinalizował kontrakt na przedłużenie metra w Tajpej

Dalej Wstecz
Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-07-29 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Alstom sfinalizował kontrakt na przedłużenie metra w Tajpej
fot. media.contrust.pl
Konsorcjum pod przewodnictwem Alstomu sfinalizowało kontrakt na realizację drugiego etapu projektu przedłużenia linii nr 7 metra w Tajpej. Szacowana wartość kontraktu inwestycji w stolicy Tajwanu to blisko 424 mln euro, przy czym udział Alstomu wynosi około 248 mln euro.

Drugi etap, rozpoczętego w 2018 roku projektu, obejmuje dodatkowe 13,3 km z 13 stacjami. Koniec prac nad liczącą w sumie 22,8 km linią metra Wanda Zhonghe Shulin planowany jest na 2028 rok.

Pociągi Alstomu obsługują pasażerów metra w Amsterdamie, Barcelonie, Londynie, Paryżu i Singapurze. Również Dubaj postawił na składy Alstom. Wagony Metropolis wyprodukowane w Chorzowie zasiliły przedłużoną niedawno linię metra.

Alstom ma ponad 65 lat doświadczenia w produkcji pociągów metra i sprzedał już ponad 17 000 wagonów metra działających w 55 miastach na całym świecie, każdego dnia przewożąc 30 mln pasażerów.

Siódma linia metra w Tajpej, krzyżująca się z pięcioma innymi (aktualny schemat metra poniżej w grafice), będzie miała przełomowe znaczenie dla podróżujących po stolicy Tajwanu. Alstom na tym azjatyckim rynku tajwańskim działa już od ponad 40 lat.– Alstom w ramach kontraktu w Tajpej zaprojektuje, wyprodukuje, dostarczy, przetestuje i odda do eksploatacji 16 dodatkowych, w pełni zautomatyzowanych czterowagonowych pociągów Metropolis. Wdrożony zostanie także system oddzielenia strefy pasażerskiej od peronów za pomocą drzwi. Druga firma w konsorcjum, tajwańska CTCI, zapewni z kolei prace torowe, zasilanie, wyposażenie lokomotywowni oraz systemy telekomunikacji i kontroli biletów. Ponadto Alstom i CTCI będą współodpowiedzialne za zarządzanie projektem i integrację systemu – wyznał Ling Fang, starszy wiceprezes Alstomu w regionie Azji i Pacyfiku.

Alstom zapewnia na Tajwanie systemy sygnalizacji dla wszystkich, z wyjątkiem jednej, linii metra w Tajpej i obecnie dostarcza automatyczny system sygnalizacji dla Zielonej Linii metra w Taizhong. Przed trzema laty dostarczył także najnowsze tramwaje Citadis do obsługi drugiego etapu linii tramwajowej w Kaohsiung.

Alstom odnotował w roku obrotowym 2019/20 sprzedaż w wysokości 8,2 mld euro i zaksięgował zamówienia o wartości 9,9 mld euro. Firma ma swoją siedzibę we Francji, ale działa na terenie 60 państw i obecnie zatrudnia 38 900 osób.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Francja. Tramwaje Alstom wracają do Nantes

Komunikacja

Francja. Tramwaje Alstom wracają do Nantes

Magdalena Romanowska 02 lipca 2020

Strasburg. Alstom dostarczył pierwszy autobus Aptis

Komunikacja

Strasburg. Alstom dostarczył pierwszy autobus Aptis

Jakub Dybalski 06 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5